Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kobiety są lepiej przygotowane do wielkich podbojów kosmosu

Kobiety są lepiej przygotowane do wielkich podbojów kosmosu

Naukowcy przeanalizowali dane biologiczne astronautów i kobiet. Wyniki ich badań sugerują, że ciała kobiet mogą być lepiej przygotowane na trudności nieodłącznie związane z podróżami kosmicznymi.

Szybszy powrót do zdrowia u kobiet

Zespół naukowy zbadał pobrane próbki Przed, w trakcie i po kradzież moje miejsce. Odkryli, że uczestniczki szybciej wracały do ​​normalnych parametrów fizjologicznych po powrocie na ląd w porównaniu z ich odpowiednikami płci męskiej.

Dokładne powody, dla których kobiety lepiej radzą sobie z trudnymi warunkami kosmicznymi, nie zostały jeszcze ustalone. Istnieje zaawansowana hipoteza łącząca tę zdolność Aby doświadczyć ciąży na które cierpią kobiety.

To dobrze wróży dalekiej eksploracji

Pomimo tych różnic analizy pokazują, że ciało ludzkie, niezależnie od płci, zaskakująco przystosowuje się do ograniczeń podróży kosmicznych. Większość zaburzeń organicznych znika W ciągu trzech miesięcy To następuje po powrocie. Zachęcający znak do podboju odległych miejsc, takich jak Mars.

Aby przygotować załogi do tych długoterminowych przyszłych misji, naukowcy zalecają opracowanie… Zabiegi farmaceutyczne osobowość. Umożliwiłoby to uregulowanie zaburzeń równowagi fizjologicznej wywołanych długotrwałym przebywaniem w przestrzeni kosmicznej.

Implikacje dla wyboru astronautów

Odkrycia te mogą mieć wpływ na kryteria wyboru i szkolenia przyszłych astronautów. NASA i inne agencje kosmiczne mogą do tego zachęcać Większy udział kobiet Misje kosmiczne dalekiego zasięgu. Perspektywa ta wpisuje się w bardziej ogólne podejście do różnorodności i równości mężczyzn i kobiet w przestrzeni kosmicznej, którego celem jest wykorzystanie różnych korzyści fizjologicznych, jakie może przynieść każda płeć.

Aby zmaksymalizować szanse powodzenia misji na Marsa i dalej, konieczne jest budowanie zróżnicowanych i zintegrowanych załóg. Umożliwi to uznanie różnic biologicznych i ich konsekwencjiUlepszyć Strategie szkolenia i wsparcia astronautów. Łącząc swoje mocne strony, eksploracja kosmosu może zyskać na zwiększonej elastyczności i wydajności, torując drogę nowym odkryciom i rozszerzając ludzkość poza naszą planetę.

    Udostępnij artykuł:

Nasz blog wspierają nasi czytelnicy. Kiedy kupujesz za pośrednictwem linków na naszej stronie, możemy otrzymać prowizję partnerską.

READ  Artemis 3 może zostać skierowany na inną misję niż lądowanie na Księżycu