Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Kłamca jest!”, najnowsza agresywna debata telewizyjna między Lulą i Bolsonaro

„Kłamca jest!”, najnowsza agresywna debata telewizyjna między Lulą i Bolsonaro

Jair Bolsonaro miał wszystko, aby nadrobić zaległości. A Luiz Inacio Lula da Silva ma dużo do stracenia, choć w przededniu drugiej tury wyborów prezydenckich pozostaje faworytem. W końcu druga debata, piątek, 28 października, między dwoma finalistami brazylijskich wyborów prezydenckich, prawdopodobnie nie wygra ani nie straci głosów jednego lub drugiego. Był to dialog twarzą w twarz, który bardziej przypominał dialog dla niesłyszących niż wymianę, na obraz skrajnie spolaryzowanego kraju.

Przez dobrą godzinę ustępująca skrajnie prawicowa głowa państwa i były prezydent lewicy okazali się niezdolni do wyjścia poza etap oskarżeń na boisku, podwajając „Brazylijczycy wiedzą, że jest kłamcą”.A Więc przestań kłamać. i inni „On jest kłamcą!”

Coraz bardziej agresywne giełdy

Elinda Aguirre, 35 lat, zakryte ubranie Na jednym z plakatów widnieje wizerunek Loli, która po kontrowersji w restauracji sprawcy w São Paulo nerwowo zaciąga się papierosem. Podobnie jak ona, wokół gigantycznych ekranów ustawionych na tę okazję zebrały się dziesiątki wyborców Luli. Okrzyki, wiwaty i zaostrzone oklaski często pokrywają coraz bardziej agresywną wymianę zdań między kandydatami.

„Nie spodziewam się niczego po debacie: jak zwykle Bolsonaro przedstawi fake newsy, Lula będzie bronił spuścizny po ośmiu latach sprawowania urzędu, Pedro Camps, 27-letni architekt, rezygnuje, siadając na drewnianym krześle na zatłoczonym dziedzińcu.. Młody człowiek się nie mylił: Lola często zatapiał nos w swoich notatkach, opowiadając o osiągnięciach swoich dwóch okresów, marnując czas na powtarzanie dwudziestoletnich liczb.

W tej restauracji w dzielnicy Bella Vista większość widzów uśmiecha się, wzmocniona sześciopunktową przewagą nad swoim bohaterem w sondażach. Jednak w oczach odkrywa się niepokojącą zasłonę. „Będzie bardzo ciasno i mogą wystąpić konfrontacje w całym kraju, Elaine Marques, 35-letnia montażystka wideo, boi się. Więc przybyłem tutaj, aby nabrać sił. »

— Zostań tu chłopcze! — zawołał wściekły Bolsonaro. „Nie chcę zostać przy tobie!” Lola odpowiedziała

Lola automatycznie ustawia scenę na telewizorze: „Nie jestem tu po to, żeby rozmawiać, ale po to, żeby rozmawiać z ludźmi”, Powiedział. Były prezydent, lepiej przygotowany niż jego pierwszy telewizyjny pojedynek z Bolsonaro, 16 października, wracał mądrze za biurko po każdej ze swoich interwencji. Oddala się od przeciwnika, wbrew swojemu stanowisku w poprzedniej debacie, co denerwuje ustępującego prezydenta: „Zostań tutaj, chłopcze!”Bolsonaro, zły, rzuca się na niego. „Nie chcę zostać przy tobie!” »A Lola odpowiada i podnosi palec. Sekwencja natychmiast rozprzestrzeniła się w sieciach społecznościowych. Napięcie jest wyczuwalne, a ustępujący prezydent rzuca lawinę oskarżeń przeciwko swojemu przeciwnikowi. Bolsonaro został również przeszkolony do debaty. W szczególności przez kontrowersyjnego byłego ministra sprawiedliwości Sergio Moro, gwiazdy operacji „Lava Jato”, sędziego, który dostarczył mu akta korupcyjne.

READ  Lokalne władze twierdzą, że obrona przeciwlotnicza odparła trzy fale ataków na Odessę

Do przeczytania pozostało 42,49% tego artykułu. Poniższe informacje są przeznaczone wyłącznie dla subskrybentów.