Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kim Dzong Un życzy Rosji „dobrobytu” i „dobrego samopoczucia” po swojej wizycie w tym kraju

Kim Dzong Un życzy Rosji „dobrobytu” i „dobrego samopoczucia” po swojej wizycie w tym kraju

Wizyta sprawiła mu radość. Dyktator Kim Dzong Un mu to wyrazić „Szczere dzięki” Prezydent Rosji Władimir Putin podczas podróży powrotnej po sześciu dniach pobytu w Rosji – podała w poniedziałek 18 września oficjalna koreańska Centralna Agencja Informacyjna. Chciał „Dobrobyt dla Rosji i dobrobyt dla jej narodu”. Ta wizyta w Rosji „Będzie świecił w historii przez długi czas”.Według koreańskiej Centralnej Agencji Informacyjnej będzie ona dalej wzmacniana „jednostka wojskowa” Obydwa kraje natomiast „Otwórz nowy rozdział” Z ich relacji. Ze swojej strony Kreml to potwierdził„Brak zgody” Porozumienie nie zostało w tym tygodniu podpisane, natomiast Zachód obawia się pomocy wojskowej Korei Północnej dla uwikłanej w konflikt ukraiński Rosji. Śledźcie naszą transmisję na żywo.

>> Wojna na Ukrainie: łapówki i intrygi… Jak przeciwnicy mobilizacji próbują uciec przed władzą

Drony zestrzelone przez władze rosyjskie. Rosja ogłosiła w nocy z niedzieli na poniedziałek, że zestrzeliła kilka ukraińskich dronów na zaanektowanym przez siebie Półwyspie Krymskim w obwodzie moskiewskim, a także w Biełgorodzie i Woroneżu pod Ukrainą. Nie zgłoszono żadnych obrażeń ani uszkodzeń. „Warsztaty produkcyjne Charkowskich Zakładów Pancernych zostały poddane atakowi rakietowemu”.Dodało Ministerstwo Obrony.

Ukraina twierdzi, że dokonała postępu. Władze ukraińskie poinformowały w niedzielę, że ich siły zbrojne odzyskały kontrolę nad Kłyczewką, ważnym taktycznie obszarem na południe od miasta Bachmut na froncie wschodnim. W styczniu siły rosyjskie zajęły ten obszar, który przed rosyjską inwazją liczył kilkaset mieszkańców.

Oficjalna wizyta chińskiego ministra w Rosji. Na zaproszenie Sekretarza Rady Bezpieczeństwa Rosji minister spraw zagranicznych Chin Wang Yi od poniedziałku do czwartku będzie przebywał w Rosji. Obaj mężczyźni będą mieli „Szczegółowa wymiana poglądów w kwestiach związanych z uregulowaniem sytuacji na Ukrainie oraz sposobami zapewnienia stabilności i bezpieczeństwa w regionie Azji i Pacyfiku”.Rzecznik powiedział.

READ  Amerykański generał ostrzega przed zatrzymaniem „armii” ISIS