Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kierowca oskarżony o pięć morderstw

Mężczyzna oskarżony o ciemność podczas parady bożonarodzeniowej w Waukesha w stanie Wisconsin zostanie oskarżony o pięć morderstw, poinformowały władze w poniedziałek wieczorem.

Amerykańskie władze śledcze poinformowały w poniedziałek, że kierowca oskarżony o wjechanie w niedzielę na paradę bożonarodzeniową w mieście Wisconsin zostanie oskarżony o pięć morderstw.

„Według naszych informacji podejrzany był zamieszany w lokalny spór na kilka chwil przed faktami” i „nie ma dowodów na to, że był to akt terroryzmu” – powiedział Daniel Thompson, szef policji miasta Waukesha.

Kierowca, 39-letni Daryl Brooks Jr., który mieszka w Milwaukee, jechał swoim SUV-em przez tłumy, zabijając co najmniej pięciu i raniąc 48, według policji i urzędników służby zdrowia.

Wcześniej oskarżony w 2020 r. za narażanie innych na niebezpieczeństwo

Wśród rannych było 18 nieletnich, w wieku od 3 do 16 lat, którzy zostali zabrani do szpitala dziecięcego w Milwaukee. Dziesięć z nich jest na oddziale intensywnej terapii, a sześć jest w stanie krytycznym.

Daryl Brooks Jr. został już oskarżony w 2020 roku za narażanie innych na niebezpieczeństwo, a 5 listopada za epizod przemocy domowej, jak wynika z dokumentów sądowych.

W oświadczeniu prokurator okręgowy Milwaukee powiedział, że został później zwolniony za kaucją w wysokości 1000 USD, przyznając, że kwota była „nieodpowiednio niska, biorąc pod uwagę charakter stawianych mu zarzutów”.

READ  Na żywo – Ukraina: Papież Franciszek potępia „bezsensowną wojnę” i wzywa do „uciszenia broni”