Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kanada: Uczniowie uratowali życie przyszłych astronautów

Kanada

Uczniowie uratowali życie przyszłym kosmonautom

Grupa utalentowanych ludzi odkryła, że ​​epinefryna, stosowana w reakcjach alergicznych, zamieniała się w niebezpieczną truciznę, gdy tylko dotarła do kosmosu, o czym NASA nie wiedziała.

opublikowany

Bardzo skuteczny przeciwko wstrząsowi anafilaktycznemu na ziemi. Epipen nie nadaje się do użytku w kosmosie.

Obrazy Getty’ego

Nie możesz myśleć o wszystkim przed misją kosmiczną, ale powinieneś. Dlatego NASA nigdy nie rozważała pytania, czy Epipen może być używany bez ryzyka na statku kosmicznym. Ten naziemny automatyczny wstrzykiwacz adrenaliny jest stosowany w przypadku wstrząsu anafilaktycznego spowodowanego reakcją alergiczną. Może więc być częścią zestawu pierwszej pomocy, jeśli astronauta ma alergię.

To pytanie zadali sobie uczniowie szkoły podstawowej w Ottawie w Kanadzie, która jest częścią programu dla uczniów zdolnych. Ich propozycja została wybrana przez NASA jako jeden z eksperymentów programu kostki w kosmosie. Ta ostatnia umożliwia uczniom przeprowadzanie testów w kosmosie, integrując ich doświadczenia w kostkach satelitarnych.

Uczniowie umieścili więc dwie kostki, jedną na rakiecie, a drugą na kosmicznym balonie, próbkę czystej epinefryny (substancji bazowej używanej w Epine) i roztwór zawarty w tych strzykawkach. Materiały te, które zostały przeanalizowane po powrocie na Ziemię, wykazały niesamowite modyfikacje.

przekształcony w kwas benzoesowy

Podczas gdy 87% epinefryny było czyste, 13% okazało się wysoce toksycznymi pochodnymi kwasu benzoesowego. Jeśli chodzi o roztwór Epipen, nie zawiera on już żadnych śladów epinefryny, jak zauważono Nauki ZME. Oznacza to, że żaden astronauta, który nie jest tego świadomy i jest ofiarą wstrząsu anafilaktycznego, nie zostałby potraktowany epine, a nawet otruty. Przemiany te są niewątpliwie wynikiem narażenia produktów na promieniowanie kosmiczne.

Teraz studenci pracują nad kontynuacją, czyli znalezieniem kapsuły, która pozwoliłaby Epipenowi nie przemieszczać się w przestrzeni. W przeciwnym razie będziesz musiał znaleźć inny produkt anafilaktyczny.

READ  Napad inspirowany „powierzchnią biurową” w firmie detalicznej

Pokaż komentarze