Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

7 produktów spożywczych, które poprawią Twoje życie seksualne

7 produktów spożywczych, które poprawią Twoje życie seksualne

Dobre libido wiąże się z dobrym zdrowiem fizycznym i emocjonalnym. Nic więc dziwnego, że jedzenie, które jesz, odgrywa rolę w poprawie twojego życia seksualnego.

Pożywna dieta może przynieść korzyści Twojemu życiu seksualnemu na kilka sposobów:

Poprzez zwiększenie libido
Popraw krążenie krwi i zdrowie serca
Popraw swoją wytrzymałość
Dieta bogata w warzywa i chude białko oraz uboga w produkty bogate w cukier i tłuszcze nasycone może pomóc w zapobieganiu zaburzeniom wpływającym na libido, takim jak zespół metaboliczny i zaburzenia hormonalne.

Te siedem pokarmów jest pełnych składników odżywczych, które mogą zwiększyć twoje libido i poprawić ogólny stan zdrowia.

1. Ostrygi

Być może słyszałeś o właściwościach afrodyzjaku ostryg. Powodem jest to, że ostrygi są bogate w cynk. Związek ten zwiększa przepływ krwi, co może poprawić krążenie w narządach rozrodczych. Cynk może być szczególnie ważny dla męskiej płodności, ponieważ pomaga regulować poziom testosteronu.

Według przeglądu z 2018 r. niedobór cynku ma negatywny wpływ na poziom testosteronu. Ostrygi zawierają więcej cynku niż jakiekolwiek inne źródło pożywienia, a jedna porcja zapewnia 673% dziennej wartości. Jeśli nie lubisz skorupiaków, zamiast tego spróbuj homara lub kraba. Oba rodzaje skorupiaków są bogate w cynk.

Źródła cynku inne niż owoce morza obejmują:

mięso
Świnia
gotowana fasola
nasiona dyni
Płatki zbożowe wzbogacone cynkiem

2. Trochę mięsa

Jedzenie mięsa lub innych pokarmów zawierających określone aminokwasy może poprawić twoje życie seksualne. Wiele pokarmów bogatych w białko, w tym wołowina, kurczak i wieprzowina, zawiera związki, które pomagają poprawić krążenie, takie jak:

Karnityna
Arginina
cynk

Płynne krążenie jest niezbędne do reakcji seksualnej u osób wszystkich płci. W szczególności jedno badanie sugeruje, że suplementacja argininą może pomóc w leczeniu łagodnych do umiarkowanych zaburzeń erekcji (ED). Pamiętaj jednak, że jedzenie zbyt dużej ilości czerwonego mięsa może zaszkodzić twojemu sercu.

READ  Prefektura ogłosiła, że ​​pożar został „odzyskany” w La Teste-de-Buch

Używaj białka zwierzęcego (w umiarkowanych ilościach, aby uniknąć zwiększonego ryzyka chorób serca), aby wszystkie systemy w sypialni działały dobrze. Jeśli stosujesz dietę wegańską, możesz uzyskać te składniki odżywcze z pełnych ziaren i produktów mlecznych, w tym mleka i sera. Karnityna i L-arginina to aminokwasy występujące w wielu pokarmach bogatych w białko. Produkty pełnoziarniste i mleko są szczególnie dobrym źródłem cynku.

3. Łosoś

Łosoś jest znany ze swoich zdrowych dla serca kwasów tłuszczowych omega-3. Te różowe ryby, takie jak sardynki, tuńczyk i halibut, mogą odgrywać rolę w zdrowiu twojego ciała i życiu seksualnym. Badanie wykazało, że kwasy omega-3 pomagają zapobiegać gromadzeniu się płytki nazębnej w tętnicach. To sprzyja zdrowemu krążeniu krwi w całym ciele.

Prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia zmniejsza ryzyko wystąpienia niektórych chorób wpływających na funkcje seksualne. Duży przegląd Cochrane z 2020 r. sugeruje, że kwasy tłuszczowe omega-3 nieznacznie zmniejszają ryzyko choroby niedokrwiennej serca i śmierci, a także poziom trójglicerydów (tłuszczów) we krwi. Ryby są również doskonałym źródłem białka, witaminy B12, witaminy D i żelaza. Zawiera również cynk. Aby pomóc zachować zdrowie serca i ciała, staraj się jeść co najmniej dwie porcje ryb tygodniowo.

4. Orzechy i nasiona

Zamiast jeść słodycze, spróbuj zjeść garść orzechów i nasion. Orzechy nerkowca i migdały są pełne cynku, a szereg zdrowych przekąsek zawiera L-argininę poprawiającą krążenie krwi.

Wypróbuj następujące produkty

orzech laskowy
nasiona dyni
ziarna słonecznika
pikan
orzech laskowy
Orzeszki ziemne
Orzechy włoskie są podwójnie przydatne, ponieważ są również bogate w Omega 3.

5. Jabłko

Jabłka są bogate w kwercetynę. Ten przeciwutleniacz, rodzaj flawonoidu, może zapewniać szereg korzyści zdrowotnych. Jeśli chodzi o seks, kwercetyna odgrywa rolę w następujących obszarach

Promuj krążenie krwi
Leczenie zaburzeń erekcji
Leczenie objawów zapalenia gruczołu krokowego

READ  Teleskop Hubble'a odkrył najstarszą gwiazdę, jaką kiedykolwiek zaobserwowano

Przegląd z 2016 roku wskazuje, że kwercetyna może obniżać ciśnienie krwi w dawkach przekraczających 500 mg dziennie. Wysokie ciśnienie krwi może prowadzić do dysfunkcji seksualnych, ponieważ uszkodzenie naczyń krwionośnych upośledza przepływ krwi do narządów rozrodczych. Jest to jedna z przyczyn zaburzeń erekcji. W rzeczywistości jedno badanie wykazało 14% zmniejszenie zaburzeń erekcji u mężczyzn, którzy jedli więcej owoców. Może to wynikać z zawartości flawonoidów.

U kobiet wysokie ciśnienie krwi może prowadzić do zmniejszenia popędu płciowego i zainteresowania seksem, zwłaszcza jeśli powoduje zmęczenie. Zmniejszony dopływ krwi do pochwy może wpływać na reakcję organizmu na aktywność seksualną. Ogólnie rzecz biorąc, dieta bogata we flawonoidy może poprawić ogólny stan zdrowia i utrzymać życie seksualne.

Niektóre zdrowe produkty bogate we flawonoidy to:

jabłko
truskawka
jagody
Ciemne winogrona
czerwone wino
wiśnia
owoce cytrusowe

6. Buraki

Buraki są bogate w przeciwutleniacze i witaminy, dzięki czemu są zdrowym dodatkiem do każdej diety. Są również bogate w azotany dietetyczne, co oznacza, że ​​mogą pomóc poprawić twoje życie seksualne. Azotany w diecie rozszerzają naczynia krwionośne, proces znany jako rozszerzenie naczyń krwionośnych, który poprawia przepływ krwi. Zjawisko to ma korzystny wpływ na skurcz mięśni. Dlatego niektórzy sportowcy stosują azotany, aby poprawić swoje wyniki.

Niektóre badania sugerują nawet, że pojedyncza dawka soku z buraków lub dawki rozłożone na kilka dni mogą poprawić wydajność podczas treningu interwałowego o wysokiej intensywności, z krótkimi okresami odpoczynku. Dodatkowo, dietetyczne azotany w soku z buraków mogą pomóc w kontrolowaniu ciśnienia krwi. Naukowcy twierdzą, że może to przynieść korzyści osobom ze zdrowym ciśnieniem krwi i osobom z wysokim ciśnieniem krwi. Teoretycznie te same mechanizmy mogą również pomóc poprawić przepływ krwi i wytrzymałość podczas seksu, jednocześnie poprawiając ogólny stan zdrowia serca.

READ  Centrum prasowe: weekendowa instynktowna przestrzeń kulturalna

Poniżej znajdują się inne pokarmy bogate w azotany

szpinak
rakieta
Rukiew wodna
Sałata
seler
rzodkiewka

7. Czerwone wino

Czerwone wino, podobnie jak jabłka, zawiera kwercetynę, przeciwutleniacz, który poprawia krążenie krwi. Badanie przeprowadzone w 2009 roku na 798 kobietach wykazało, że regularne, umiarkowane spożywanie czerwonego wina wiązało się ze zwiększonym libido, nawilżeniem i ogólnymi funkcjami seksualnymi. Naukowcy zauważyli, że picie więcej niż dwóch kieliszków czerwonego wina dziennie lub spożywanie innych rodzajów napojów alkoholowych nie prowadziło do takich samych rezultatów. Jednak nadmierne spożycie wina lub innego rodzaju alkoholu może mieć odwrotny skutek i prowadzić do zaburzeń erekcji.

W podsumowaniu

Podczas gdy niektóre pokarmy mogą poprawiać przepływ krwi i zwiększać poziom hormonów, sama dieta nie zawsze wystarczy, aby poprawić twoje życie seksualne. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli brak ochoty na seks, ból podczas stosunku lub impotencja uniemożliwia Ci cieszenie się intymnością z partnerem.

* Presse Santé stara się przekazywać wiedzę na temat zdrowia w języku dostępnym dla wszystkich. W żadnym wypadku dostarczone informacje nie mogą zastąpić opinii pracownika służby zdrowia.