Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co się stanie, jeśli asteroida uderzy w Ziemię?

Co się stanie, jeśli asteroida uderzy w Ziemię?

Asteroida Dimorphos sfotografowana przez NASA podczas misji DART przeprowadzonej w 2022 roku.
Źródło obrazu: Handout / NASA / Jons Hopkins APL / AFP

Asteroida o średnicy około 50 metrów, poruszająca się po ścieżce, która może spowodować zderzenie z Ziemią w Walentynki 2046 roku. Astronomowie szacują, że ciało niebieskie, zwane „2023 Dw”, miałoby 1,584 szans na wylądowanie na naszej planecie. Jakie będą konsekwencje tego wpływu?

„Nazywa się to„ zabójcą miasta ”, tj Zabójca miastawyjaśnia Marie-Ange Sangui, redaktor naczelna magazynu Kosmos i eksploracja. Precyzuje: „To w zasadzie miasto, obszar, który zostanie zniszczony przez jego uderzenie. Do czasu wykrycia go i jego przybycia będziemy mieli czas między innymi na wdrożenie systemów zapasowych. Ewakuować cały obszar, w którym powinien przybyć.”

potencjalnie czyniąc go mniej pewnym Wysokie prawdopodobieństwo wpływu morza lub oceanu. Ostatnie przykłady kolizji asteroid, choć mniejszych rozmiarów, dają nam wyobrażenie o konsekwencjach.

Meteoryt, który dotarł do Rosji w Czelabińsku, Spowodował wiele szkód. Na przykład wybijał szyby iw zależności od tego, gdzie spadł, mógł zabijać ludzi. Mais ça ne va pas faire des masywnych zniszczeń” eksplique Marie-Ange Sanguy. Elle conclut: „Plus ils sont petits, moins ça va pas faire des masowe zniszczenia, et plus ils auront tendance à se Consumer dans l’atmosphère terrestre avant d’ przybysz Na ziemi”.

Redakcja poleca

Nowości od redakcji RTL w Twojej skrzynce pocztowej.

Dzięki swojemu kontu RTL zapisz się do newslettera RTL, aby codziennie śledzić wszystkie aktualności

READ  Eksperyment stworzony w Tuluzie w celu monitorowania rozwoju chorób sercowo-naczyniowych w kosmosie