Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kanada: 4 członków muzułmańskiej rodziny zginęło w „z premedytacją” ataku na cysternę

Czterech członków muzułmańskiej rodziny zostało zabitych, a dziecko zostało ranne w niedzielę wieczorem w ataku, który prezydent Justin Trudeau nazwał „terrorystą”.

Podejrzany został aresztowany wkrótce po incydencie i oskarżony w poniedziałek o cztery morderstwa z premedytacją i usiłowanie. „Istnieją dowody na to, że był to czyn z premedytacją i zaplanowany motyw nienawiści. Uważamy, że ofiary były na celowniku, ponieważ są muzułmanami” – powiedział w niedzielę wieczorem Paul White, detektyw z londyńskiej policji, w której doszło do ataku. .

To zabójstwo nie było przypadkowe. To był atak terrorystyczny, motywowany nienawiścią, w samym sercu jednej z naszych społeczności” – zaapelował Justin Trudeau we wtorek do Izby Gmin.

Kilka szczegółów śledztwa zostało przefiltrowanych, poza tym, że osoba, która spotkała rodzinę swoim pickupem, nazywała się Nathaniel Feltman i ma 20 lat.

Możliwe oskarżenia o terroryzm

Inspektor White powiedział, że lokalne władze są w kontakcie z policją federalną i prokuratorem generalnym, aby wnieść przeciwko podejrzanemu „potencjalne oskarżenia o terroryzm”. Około 20:40 w niedzielę (00:40 GMT w poniedziałek) pięciu członków rodziny czekało na skrzyżowanie, kiedy „czarny pickup wspiął się na chodnik i wjechał w nich” – poinformowała policja. Nie ujawniono nazwisk ofiar, ale są to 74-letnia kobieta, 46-letni mężczyzna, 44-letnia kobieta i 15-letnia dziewczynka, reprezentujący trzy pokolenia jednej rodziny . – powiedział burmistrz Londynu Ed Holder.

Dziewięcioletni chłopiec również trafił do szpitala po ataku. „Postawmy sprawę jasno, jest to masowe morderstwo popełnione na muzułmanach, przeciwko londyńczykom, zakorzenione w niewypowiedzianej nienawiści” – ocenił Holder.

READ  Według Zełenskiego dostawy prądu są nadal zakłócone w Kijowie i siedemnastu stanach