Kajakowy Puchar Świata – Hermin i Artur Peters w finale K1 A w Poznaniu

(Belga) Artur Peters i jego siostra Hermin zakwalifikowali się do finału K1 A, odpowiednio w wyścigach 1000 mi 500 m, po ich kwalifikacjach i półfinałach w czwartek, w dniu otwarcia drugiego i ostatniego etapu Pucharu Świata w Wioślarstwie Online. w Poznaniu.

Pod koniec przedpołudnia Artur Peters, 25 lat, zajął drugie miejsce w swojej serii, a czwórka czwórki zakwalifikowała się do półfinału z 2,20 za Australijczykiem Thomasem Greenem. Limbourgeois ustanowili drugi najszybszy czas w serii, którego prowadzenie zostało poważnie utrudnione przez gwałtowne wiatry, które przetoczyły się przez polski obszar wyścigu. W drugiej połowie trzech półfinałów Belg, dziesiąty na igrzyskach w Tokio na tym dystansie, zajął trzecie i ostatnie miejsce, dając dostęp do finału z wynikiem 3:33,84, za portugalskim Fernando Pimentą, mistrzem świata ( 3: 31,66) i Niemcem Martinem Hellerem (3: 31,66): 32,41). Finałowy mecz zaplanowany jest na sobotę o godzinie 12:20. Jej starsza siostra, 27 lat, poszła w jej ślady na 500 m, zajmując drugie miejsce w porannych biegach, zanim wygrała drugą rundę półfinałów o 15:00 i szóstą w półfinałach. Finał zaplanowany jest również na sobotę od godziny 12:55. Jej koleżanka olimpijska K2, Lize Broekx, została odesłana do finału B, zajmując trzecie miejsce w serii i piąte w półfinale. W piątek Artuur Peters zarejestrował się również na K2500m z Bramem Sikkensem, a wśród kobiet Hermien Peters będzie remisował na K2 na 500m z Lize Broekx. (Belga)