Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kacper Kozłowski bije rekord prędkości

Clement Pedrone, Media 365: opublikowano w niedzielę, 20 czerwca 2021 o 12:29

Schodząc z ławki w 55. minucie podczas remisu 0:0 między Hiszpanią a Polską, Polak Kasper Kozłowski (17 lat 246 dni) pobił rekord najmłodszego zawodnika, który wystąpił w Mistrzostwach Europy od początku ich istnienia. W ten sposób pomocnik wymazuje ślad Anglika, Judda Bellinghama.

Niecały tydzień później Kacper Kozłowski skreślił rekord Jude Bellinghama, który w wieku 17 lat i 349 dni został najmłodszym zawodnikiem, który wystąpił w mistrzostwach Europy podczas meczu pomiędzy Anglią a Chorwacją (1:0). W najbliższą sobotę, podczas spotkania Hiszpanii i Polski (1:1), Paulo Sousa chciał zaktywizować pomocnika, wprowadzając w 55. minucie Kaspra Kozłowskiego. Usuwając swojego zawodnika z ławki, były trener Girondin de Bordeaux spowodował gwałtowny spadek rekordu pomocy Dortmundu BVB dla jego młodego ogierka, który miał 17 lat i 246 dni. Urodzony w Polsce Koszalin gra jako ofensywny pomocnik w Bogo Szczecin, aw tym sezonie strzelił dwadzieścia jeden goli i trzy asysty. Będąc najmłodszym zawodnikiem w rozgrywkach, Polak z pewnością utrzyma ten honorowy tytuł jeszcze przez kilka lat. Przed rozpoczęciem tych Mistrzostw Europy poprzedni rekord należał do Holendra Jetro Willemsa, który w edycji 2012 brał udział w meczu w wieku 18 lat i 71 dni.

piekło strachu

Jeśli możemy być szczęśliwi widząc, jak tak młody zawodnik rozwija się na takim poziomie, możemy również uważać się za szczęśliwych widząc go w międzynarodowych zawodach biorąc pod uwagę jego trajektorię. Kacper Kozłowski zadebiutował zawodowo w wieku 15 lat, stając się najmłodszym zawodnikiem swojej ligi w XXI wieku. Po podpisaniu pierwszego kontraktu i dzięki dobremu występowi w kadrze do lat 17 w polskiej selekcji, pomocnik zajął wysoką pozycję w czołówce krajowej sceny. Ale na wycieczce szkoleniowej w styczniu 2020 roku on i niektórzy jego przyjaciele mieli poważny wypadek samochodowy siedząc na miejscu pasażera. Jeśli jego przyjaciele wyjdą bez szwanku, szczęście nie uśmiechnie się do niego, a wyniki: złamanie miednicy i uszkodzenia trzech kręgów lędźwiowych. Przykuty do łóżka Kozłowski rozmyśla o piłce nożnej. „Miałem kilka chwil niepokoju w tym okresie i miałem na myśli wiele rzeczy związanych z piłką nożną” – powiedział młody człowiek Super ekspresowe A Cel. Po długiej (pięciomiesięcznej) rehabilitacji fizycznej, zresetowaniu mojego umysłu, gdy nadmierna pewność siebie, arogancja i apatia wyparowały, Polak powoli, ale pewnie wrócił do siodła. Trener reprezentacji Polski Paulo Sousa wyjaśnił znaczenie rozgrywania wielu meczów ligowych w swoich kryteriach selekcji do turnieju kontynentalnego. Kacper Kozłowski zagrał 20, w tym czternastu nowicjuszy, co wystarczyło, by z Lewandowskim i jego kumplami wziąć udział. Dosyć (już) by tworzyć historię.

READ  Nagi: „Zatrzymuję każdego, kto chce zająć jego miejsce.”