Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Prawa gejów na Węgrzech: Viktor Orban ogłasza referendum w sprawie „ochrony dzieci”

Premier Węgier wzywa do referendum w sprawie „ochrony dzieci”. W połowie czerwca Węgry przyjęły ustawę ograniczającą prawa, osobowość i osobowość LGBT, która łączy homoseksualizm z wykorzystywaniem seksualnym dzieci.

Premier Węgier ogłosił 21 lipca dzień na stronie na Facebooku ankieta na ochrona dziecka, na kilka dni przed Paradą Równości w Budapeszcie na Węgrzech. Referendum to ma miejsce po przyjęciu ustawy łączącej homoseksualizm, tożsamość płciową i seksualne wykorzystywanie dzieci. Nie ogłoszono jeszcze daty tych konsultacji.

Zada więc pięć pytań do węgierskiego elektoratu. Czy dzieci powinny uczestniczyć w zajęciach związanych z orientacją seksualną bez zgody rodziców? Czy popierasz promocję operacji zmiany płci u dzieci? Czy uważasz, że operacja zmiany przypisania powinna być dostępna dla dzieci? Czy popierasz niekontrolowane treści pokazywane dzieciom, które mogą wpływać na ich rozwój seksualny? (sic!) Pojawić się w mediach? “

Referendum nie odnosi się bezpośrednio do prawa LGBTfobicznego, ale jego intencje nie budzą wątpliwości dla działaczy LGBTQI+. „Victor Orbán próbuje uciszyć społeczność LGBTQI+, ponieważ ruchy na rzecz równych praw są zagrożeniem dla jego władzy”TÊTU powiedział Remy Bonny, dyrektor generalny Forbidden Colors, stowarzyszenia, które prowadzi kampanię na rzecz praw LGBTQI+ w Europie. „To dla nas niespodzianka, jesteśmy źli”, dla TÊTU Budapest Pride, które w sobotę 24 lipca organizuje Marsz Dumy. „Jest to narzędzie, które podzieli węgierskie społeczeństwo i wywoła nienawiść”.

Społeczność LGBTQI+ w szafce

„To referendum stawia społeczność LGBTQI+ w ukryciu, ale przede wszystkim zagraża podstawowym prawom dzieci. Zbyt wielu nastolatków popełniło samobójstwo z powodu bigoterii Viktora Orbána”, wskazuje Remy Boni, który wzywa do bojkotu referendum. W rzeczywistości, aby referendum było ważne, musi zgromadzić co najmniej 50% elektoratu. „Uważa, że ​​unieważnione głosowanie jest najlepszą odpowiedzią obywateli”.Budapest Pride potwierdza. Zorganizowanie referendum w celu usunięcia podstawowych praw przypomina Europę lat 30. XX wieku, on żałuje.

READ  Przewymiarowana adaptacja zalecana ze względu na jej parametry techniczne (w UHD i Blu-ray)

Węgry są w centrum europejskich obaw dotyczących poszanowania praw osób LGBT. W połowie czerwca przyjął poprawki do ustawy zakazującej tego „Promocja homoseksualizmu” z pałacem. Ustawa ta została ostro skrytykowana przez przywódców europejskich. Powołany przez Przewodniczącego Komisji Europejskiej “Wstyd”na kilka dni przed rozpoczęciem postępowania w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego przeciwko Węgrom i Polsce.

Węgry przystąpiły również do Unii Europejskiej w referendum.

“Każdy rząd może zorganizować referendum. Jednak zadawane pytania ujawniają jasną strategię integracji i zamieszanie, na przykład mówienie o „wrażliwych treściach seksualnych” bez dokładności. Węgry przystąpiły również do Unii Europejskiej w referendum i do jej traktatów, które obejmują wspólne wartości, w tym równość i niedyskryminacja., powołuje się TÊTU, francuski minister odpowiedzialny za sprawy europejskie Clement Bonn.

“Victor Orbán chce rządzić sposobem, w jaki rodzice edukują swoje dzieci. Zabrania udzielania wsparcia dzieciom, argumentując, że rzekoma większość rodziców nie jest na ich korzyść. Cofamy się zbyt daleko. Orbán twierdzi, że jest demokratą. Ograniczać wolności wszystkich ”, Pierre Karlskind analizuje MEP (Regeneracja).

Czytaj też >> Euro 2021: przeciwko Węgrom UEFA odmawia podświetlenia monachijskiego stadionu w barwach LGBTQ

„Komisja utknęła w deputowanym. Rząd Orbána toczy z nim wojnę, ale nie może odpowiedzieć bezpośrednio. Jeśli to zrobi, wpadnie w pułapkę Orbána, który potępia ataki na suwerenność ze strony instytucji europejskich”.TÊTU powołuje się na źródło w komisji. To źródło stwierdza, że ​​za Jean-Claude’a Junckera Urban również rozpoczął referendum w sprawie polityki imigracyjnej. na czas, Premier Węgier nie zdołał uzyskać kworum 50% elektoratu do przeprowadzenia referendum.

CZYTAJ RÓWNIEŻ >> Węgry pogrążają się w homofobii, UEFA słabnie, a Europa walczy o ruch

Aktualizacja, 21 lipca o 15:00: Dodano analizę autorstwa Pierre’a Karlskinda

Aktualizacja, tego samego dnia, 22:00: Dodano odpowiedź od Clément Beaune

READ  Wilno instaluje dziwny portal wideo, który łączy się bezpośrednio z polskim Lublinem

Źródło obrazu: zrzut ekranu z Facebooka