Judo: Srebrny medal dla Jimmy’ego Guillo na Mistrzostwach Świata Seniorów w Polsce

Judoka z Gwadelupy uplasowała się na drugim stopniu podium w kategorii -73 kg na Mistrzostwach Świata w Krakowie w tym tygodniu.

Sukcesem Gwadelupy były Mistrzostwa Świata w Judo w kategorii Weteranów organizowane w Krakowie w dniach 7-11 września 2022 roku.

Tym samym Jimmy Gallow został mistrzem sub-świata w kategorii do 73 kg. Świetny występ 45-letniego judoki, zaledwie trzy miesiące po zdobyciu tytułu mistrza Francji w tej samej kategorii.

W kategorii poniżej 100 kg Jean-Philippe Condo również miał zadowalający występ, zajmując 5 miejsce w konkursie.

Dwóch profesorów powitał w Klubie WHO w Pedro przewodniczący Rady Wydziału, który w komunikacie prasowym powiedział: „Życzę wielu dalszych sukcesów na poziomie krajowym i międzynarodowym”.

Dobre wyniki na zakończenie dobrego września dla judoków z Gwadelupy.

ostatnia niedziela (4 września 2022 r.), Helios Latsumanaya, który jest niewidomy, zdobył złoty medal w kategorii do 90 kg na Mistrzostwach Europy w Para Judo 2022 we Włoszech.

Kolejny występ, Romuald Raboteur z klubu Maeda des Abymes, już na trzecim stopniu podium, odzyskał w czerwcu brązowy medal mistrzostw Francji w Cagliari (Sardynia, Włochy).

READ  Wojna na Ukrainie: hiszpański dziennikarz aresztowany w Polsce pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji