Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Joe Biden mówi, że jest „gotowy” na próbę nuklearną w Korei Północnej i wysyła wiadomość do Kim Jong Una

Joe Biden mówi, że jest „gotowy” na próbę nuklearną w Korei Północnej i wysyła wiadomość do Kim Jong Una

Z Seulu prezydent USA chciał ogłosić, że Waszyngton pozostaje otwarty na dialog z Koreą Północną.

Prezydent USA Joe Biden powiedział w niedzielę w Seulu:Przygotowaniena możliwą próbę nuklearną przez Koreę Północną, ale potwierdziła swoją otwartość na dialog w indywidualnym liście do Kim Dzong Una na krótko przed jego wyjazdem do Japonii. „Jesteśmy gotowi na wszystko, co może zrobić Korea PółnocnaPowiedział do siebieniezmartwionyW obliczu możliwej próby jądrowej.

Zapytany przez dziennikarza, który zapytał go, czy ma przesłanie dla przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una, prezydent odpowiedział zwięźle:dzień dobry. interwałSposób na ogłoszenie, że Waszyngton pozostaje otwarty na dialog z Koreą Północną, nawet przy braku wzajemności.Rozmowy z Pjongjangiem utknęły w martwym punkcie od czasu nieudanego szczytu w 2019 roku między Kimem a ówczesnym prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Konfrontacja „atak nuklearny»

Joe Biden opuścił Koreę Południową wczesnym niedzielnym popołudniem i udał się do Japonii, kolejnego wielkiego sojusznika Stanów Zjednoczonych w regionie i drugiego etapu swojej pierwszej trasy po Azji jako prezydenta. W Seulu spotkał swojego odpowiednika Yoona Seoka Yeola, proamerykańskiego konserwatystę, który doszedł do władzy na początku maja. Dwaj szefowie państw rozmawiali o zintensyfikowaniu wspólnych manewrów wojskowych w celu konfrontacjidźwięki mieczaprzez Kim Jong-un.

Prezydent Yun odniósł się również do rozmieszczenia sił amerykańskich w jego kraju.Środki strategiczne” Do twarzy „atak nuklearny„. Środki te muszą obejmowaćSamoloty myśliwskie i rakiety, jak w przeszłości, kiedy myśleliśmy tylko o nuklearnym parasolu odstraszania„, Znajdź.

Każde rozmieszczenie takiej broni lub intensyfikacja wspólnych ćwiczeń wojskowych rozgniewałoby Phenian, który postrzega ćwiczenia jako próbę inwazji.

Zobacz też – Korea Północna: pocisk jądrowy można wystrzelić „w każdej chwili”

READ  Do 49,6°C: rekordowa fala upałów w Kanadzie, co najmniej 134 nagłe zgony