Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Jestem pierwszą osobą, która dziwi się, że ludzie tak bardzo lubią wątki grozy” — zeznaje Squeezie

drżąc ze strachu ściskanieTeraz będziesz musiał zapalić światło. Jeśli jesteś typem, który pożera swoje horrory w nocy pod kołdrą, będzie to trudne do zrobienia w depresjiKomiks, którego pierwszy rozdział ukaże się w ten czwartek, jest w księgarniach. youtubeur jest współautorem trzech strasznych historii, które rozgrywają się pewnego wieczoru od opieki nad dzieckiem w nieznanym domu, nocy na karnawale, a także w środku letniego obozu w lesie.

Wkrótce ukaże się nowy tom, rozszerzający doświadczenie tego przerażającego wszechświata, który zamierza wydać Squeezie. „Byłoby fajnie, gdybyśmy mogli stworzyć coś gęsiej skórki Nowe pokolenie ” 20 minut.

Kiedy nadszedł moment, w którym powiedziałeś sobie, że zamierzasz wydać komiks w apokaliptycznym świecie?

Stworzyliśmy na kanale 800 000 tematów z horroru (śmiech) i często pojawia się coś takiego: „A co, jeśli stworzymy oryginalną kreację o horrorze?”. Karykatura, film krótkometrażowy, film? Na początku tego nie wiedzieliśmy, chcieliśmy stworzyć własne historie i własny wszechświat. Pomyśleliśmy, że komedia jest najbardziej logicznym pierwszym krokiem, ponieważ jest łatwiejsza do zrobienia niż film czy serial. To była logiczna brama do opanowania tego, co robiliśmy i wymyślenia czegoś potężnego.

Współtworzyłem scenariusze. Czy najpierw pomyślałeś o motywach, postaciach i mechanice?

To więcej stadionów. Jakie mechanizmy chcemy wykorzystać? Świetne w komiksie jest to, że jeśli chcesz wesołego miasteczka, jest on narysowany i nie ma żadnych ograniczeń dla zespołu produkcyjnego, który musi eksplorować i znajdować… możesz sobie wyobrazić wiele rzeczy. Zastanawialiśmy się więc, jakie tony mogą wzbudzać w ludziach empatię i być ładne wizualnie. Pomyśleliśmy, że fajnie jest mieć tak wiele środowisk.

Trzech różnych rysowników niezależnie zilustrowało historie. Dlaczego ten wybór?

Nikt nie jest wrażliwy na ten sam rodzaj horroru. Już na poziomie opowieści nie wiedzieliśmy, jaki rodzaj horroru to zadowoli. To samo z ilustracjami. Jest tak wiele różnych podejść, więc jak sprawić, by ludzie doświadczyli tej historii tak bardzo, jak to możliwe, nie powstrzymując bredzenia innych czytelników? Musieliśmy dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, dlatego te rysunki nie były ani zbyt dziecinne, ani zbyt dorosłe. Nadal istnieją między nimi różnice, co pozwala nam zmierzyć temperaturę i dowiedzieć się, co ludzie bardziej lubią.

READ  Tunel płatności: podstawowe błędy pozostają

Pomysł na komiks przyszedł do ciebie ze słynnych motywów horroru. Jak wytłumaczysz, że stał się najpopularniejszym formatem na kanale?

Nie potrafiłem tego w pełni wyjaśnić. Jestem pierwszym, który się dziwi, że ludzie tak bardzo go lubią. Ale jednocześnie fascynują nas historie, ponieważ wszyscy uwielbiamy się uczyć, zaskakiwać i opowiadać znajomym. Myślę, że horrory grają na naszych lękach i lękach dnia codziennego. Wiemy, że te rzeczy istnieją i że dzieją się wokół nas. Mówisz sobie „Gdyby to mi się przydarzyło, czy miałbym właściwą postawę? Czy mógłbym przeżyć?”. Myślę, że to odpędza nasze lęki.

W Edycji Kolekcjonerskiej możemy przeczytać, że pozostało wam sześć historii do opowiedzenia „aby zamknąć pierwszy rozdział w depresji Z czego to się składa?

Nasz pierwszy rozdział to tak naprawdę trylogia. Co więcej, lubimy robić pewne epizodyczne historie, ponieważ ludzie, którzy czytali komiksy, są spragnieni bardziej wyrafinowanej historii. Niektóre w ogóle nie mieszczą się w formacie 24-stronicowym, co utrudnia rozwinięcie fabuły. Pomyśleliśmy, że oprócz tych trzech scenorysów, będziemy tworzyć epizodyczne historie z dłuższych historii. Ale będzie więcej. Byłoby fajnie, gdybyśmy mogli stworzyć coś takiego gęsiej skórki Nowe pokolenie. Będzie ten format z trzema historiami i dłuższymi formatami z 72-stronicowymi historiami, w których możesz rozwinąć więcej.

Z czego będzie składał się drugi rozdział?

Chcielibyśmy przejść do pomocy audiowizualnych, ale są one bardziej złożone. Wiemy, jak to zrobić, bo już do tego przywykliśmy, ale to wciąż nie lada wyzwanie. Pod tym względem mamy ogromne wymagania, więc nie spieszymy się z wmawianiem sobie, że nie możemy zrobić lepiej, gdy to się pojawi.

Udowodniłeś, że możesz być YouTuberem i wydać album, możesz być YouTuberem i wydać komiks. Co musisz udowodnić?

Przede wszystkim lubię udowadniać sobie, że potrafimy realizować nasze pomysły, urzeczywistniać je i że ludzie je kochają. Teraz jestem szczęśliwy. Wiele osób podąża za mną we wszystkich moich projektach i są ogromnymi dobroczyńcami, co daje mi ogromną wygodę we wszystkim, co robię. Nie mam żołądka skręcanego ze stresu i jeśli mają jakieś uwagi, to będą istotne.

READ  Stek i frytki na pokusę

Komiks zdobył 70 000 zamówień w przedsprzedaży. Możemy mówić o prawdziwym sukcesie.

Myślałem, że będzie 10 000 zamówień w przedsprzedaży, co jak na komiks jest naprawdę ogromne. Ludzie w przeważającej większości zamówili w przedsprzedaży najnowszy pakiet zawierający wszystkie eksponaty. To pokazuje, że jest chęć zobaczenia więcej, bardzo nas to ucieszyło. Nie uważam tego za ciśnienie, to znaczy, że jest baza fanów dla w depresji Ci, którzy są w tym profesjonalni i chcą zobaczyć więcej.

Opóźniony przez Covid-19 Twoja trasa z albumem Oxyz Czy można to zrobić?

Moim zdaniem wyruszę w trasę w 2023 roku. Chcę wydać więcej dźwięków. Nawet tam znalazłem się bardziej w muzyce. Naprawdę chodzę bardzo ciężko, więc wolę mieć dużo głosu do grania na scenie.

Więc nadal pracujesz na produkcji?

Oczywiście nawet śmierć się nie kończy.

Na drugi album?

Zobaczymy, co powie nam przyszłość (śmiech).