Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jest to idealna liczba przyjaciół, aby uniknąć depresji

Przyjazne relacje są niezbędne do utrzymania dobrej równowagi psychicznej.
W okresie dojrzewania przyjaźnie kształtują mózg i mogą wpływać na rozwój zaburzeń psychicznych.
Wystarczy kilku przyjaciół, aby uniknąć depresji.

Śledź pełny zasięg

Dobrze w ciele, dobrze w głowie

Od dzieciństwa i przez całe życie przyjaciele przyczyniają się do integracji społecznej i stymulują codzienne życie. Niezależnie od tego, czy rozmawiasz, wychodzisz, uczysz się, czy nawet jedziesz na wakacje, przyjaciele są niezbędnym filarem równowagi psychicznej. Do tego stopnia, że ​​są kluczowymi sojusznikami w unikaniu depresji. Ale nie ma potrzeby ich gromadzić, wystarczy kilku dobrych przyjaciół.

  • Przeczytaj także

    Na czym polega zespół hikikomori, który dotyka coraz większą liczbę Francuzów?

Dlaczego posiadanie przyjaciół jest ważne?

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia na depresję cierpi około 280 milionów ludzi na całym świecieGlobalna Organizacja Zdrowia. Ta choroba psychiczna może dotknąć każdego i powoduje trudności we wszystkich obszarach życia. Chociaż istnieją metody leczenia, depresji można również zapobiegać, dbając o zdrowie psychiczne na co dzień. W szczególności przyczyniają się do tego regularne ćwiczenia, a nawet dobry sen. Ale przyjaciele też mają swoją rolę do odegrania. Pozwalają uniknąć poczucia samotności i izolacji, czynników, które mogą sprzyjać pojawieniu się zaburzeń psychicznych. Są też uważnymi uszami, można im zaufać w chwilach pytań i zmartwień. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Roberta Waldingera, profesora psychiatrii na Uniwersytecie Harvarda i opublikowanych w książce The Good Life w 2023 roku, przyjaciele pomagają redukować stres i rozwój chorób bezpośrednio lub pośrednio z nim związanych, takich jak depresja.

Chociaż utrzymywanie przyjaznych relacji przez całe życie jest ważne, według badania przeprowadzonego przez Uniwersytet Fundan w Chinach te relacje, które nawiązują się w okresie dojrzewania, wydają się kształtować mózg, a tym samym mogą zwiększać lub zmniejszać ryzyko rozwoju zaburzeń psychicznych w ciągu życia. Dlatego budowanie kręgu bliskich przyjaciół jest korzystne dla młodych ludzi.

READ  NASA opracuje rakietę o napędzie atomowym, która poleci na Marsa w zaledwie 45 dni!

Idealna liczba przyjaciół

Jednak nie ma potrzeby przyjaźnić się ze wszystkimi. W rzeczywistości, według badaczy z Uniwersytetu Fundan, „Idealny numer” Przyjaciół pięciu. Ważniejsza od ilości jest jakość relacji. Ważne jest, aby dana osoba mogła dogłębnie komunikować się z bliskimi. Dotyczy to zarówno nastolatków, jak i osób dorosłych. Silne przyjaźnie i kontakty społeczne pomagają zachować dobry ogólny stan zdrowia nawet po 60. roku życia, potwierdzają badania przeprowadzone przez profesora Roberta Waldingera. Ta liczba pięć pozwala nam również mieć w grupie różne osobowości, a tym samym mieć bogate i różnorodne powiązania.


Chloe Benoist o informacje o TF1