Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Jest nasycony i jeszcze nie osiągnęliśmy kulminacji”, „Nie zabieraj dziecka tam, gdzie są ludzie”

Opublikowano w piątek 12 listopada 2021 o 20:30

Chociaż to Epidemia ogarnia całą FrancjęProfesor Rémy Salomon, pediatra ze szpitala Necker – Chore dzieci w Paryżu, ostrzega przed przeludnieniem szpitali i prosi krewnych niemowląt o podjęcie środków ostrożności.

„Epidemia zapalenia oskrzelików dotyka teraz wszystkich regionów Francji kontynentalnej, a Korsyka wkracza w fazę epidemii” – ogłosiła w środę francuska agencja zdrowia publicznego. „Jest nasycony i nie osiągnęliśmy jeszcze szczytu zapalenia oskrzelików, co nas martwi” – ​​podkreślił. Profesor Remy Salomon, Ordynator Oddziału w Szpitalu Necker, w piątek 12 listopada Francjainfo.

„Kilka lat temu byliśmy już w nieco podobnej sytuacji Musieliśmy z Paryża wysłać dzieci ponad 200 kilometrów”, w szpitalach powiatowych. „Dzisiejszy problem polega na tym, że 200 km dalej jest również nasycony”.Alerty pediatry.

Trzymaj się z daleka lub noś maskę, jeśli masz przeziębienie

„Staramy się zorganizować (…) Zaczynamy myśleć o deprogramowaniuOznacza to, że niektóre operacje mogą zostać przełożone”.

Ale „ryzykujemy w bardzo skomplikowanej sytuacji”.

Dlatego profesor Salomon nalega na „hasło”: „Możemy blokować”. „Zapalenie oskrzelików jest szczególnie ciężkie u małych dzieci w ciągu pierwszych trzech miesięcy. Moglibyśmy iść na intensywną terapię i niestety moglibyśmy umrzeć – wspomina. ograniczasz wizyty,Nie zabieraj dziecka w zatłoczone miejscaPolecany jest rodzicom noworodków. Mama i tata mogą nosić maskę tylko wtedy, gdy są przeziębieni. To samo rodzeństwo: jeśli się przeziębią, powinni się oddalić. Jeśli chodzi o wizyty, trzeba dobrze umyć ręce, a odwiedzający założyć maskę – pyta: „Te kilka środków ostrożności pozwoli zmniejszyć liczbę przypadków” – powiedział.

Obecnie dotyczy to Bretanii i Korsyki

Zapalenie oskrzelików najpierw dotyka niemowląt I może być szczególnie zaznaczona tej zimy, po pustym roku związanym z Covid-19. U dzieci poniżej drugiego roku życia, głównej grupie wiekowej z zapaleniem oskrzelików, wskaźniki utrzymują się na „wysokim poziomie”, według Public Health France, która kilka tygodni temu odnotowała silny wzrost. Korsyka była ostatnim obszarem metropolitalnym, który pozostał w fazie przed pandemią, po tym, jak Bretania weszła w epidemię w zeszłym tygodniu.

READ  20 milionów ludzi otrzymało pierwszą dawkę, jaka jest pozostała strategia?

W pierwszym tygodniu listopada z 4100 dzieci poniżej 2 roku życia, które trafiły na izbę przyjęć z powodu zapalenia oskrzelików, 3652 (89%) było w wieku poniżej 1 roku, a 1427 (35%) było hospitalizowanych. Spośród dzieci przyjętych do szpitala 1331 (93%) było w wieku poniżej jednego roku.

Dzieci są mniej odporne

Zapalenie oskrzelików, częste i wysoce zaraźliwe, powoduje, że dzieci kaszlą i rzężą mocno i szybko. W większości przypadków może to wymagać wizyty w izbie przyjęć, a nawet hospitalizacji.

Zeszłej zimy gesty odosobnienia i bariery pomogły zapobiec wszelkim wirusom, w tym RSV (wirus syncytialny układu oddechowego) odpowiedzialnym za zapalenie oskrzelików. Dzieci były mniej zakażone niż zwykle i dlatego miały niższą odporność stada, co budzi obawy przed jeszcze silniejszą epidemią w tym roku.