Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy kandydat do „Planety 9” ukrywa się w danych IRAS?

Czy w końcu znaleźliśmy „Planetę 9”? Za wcześnie, żeby to stwierdzić. Wydaje się jednak, że w danych uzyskanych przez satelitę Iras w 1983 r. znaleziono kandydata. Dopiero ostatnie obserwacje pozwolą potwierdzić lub nie prawdziwość tego obiektu.

25 stycznia 1983 rAstronomiczny satelita na podczerwień IRAS został uruchomiony w celu przeprowadzenia pełnego przeglądu źródeł emisji wPodczerwień Przy 12, 25, 60 i 100 µm. To jest niesamowite teleskop przestrzenny Będzie działać do wyczerpania helu płyn który chłodzi swoje detektory, 21 listopada 1983 r.

W latach osiemdziesiątych niewyjaśnione marnotrawstwoorbitowanie z Neptun Zaproponuj dziesiąta planeta (Pluton miał wtedy jeszcze ten status), dziesiąta planeta Mimo że była znacznie młodsza niż Pozostałości orbity Urana Wynik w odkrycie NeptunaPobudzili poszukiwania nowej planety przez Clyde’a Tombaugha, co doprowadziło do odkrycia Plutona w 1930 roku, choć wkrótce okazało się, że to nowe ciało jest zbyt małe, aby wyjaśnić pozostałości Neptuna.

Pierwsze nieudane wyszukiwanie w 1983 r.

W 1983 roku podczas pracy nad przygotowaniemKatalog źródeł punktów IRASI Michael Rowan Robinson zastaw się Systematyczne poszukiwanie dziesiątej planety w danych IRAS. Podczas spotkania zorganizowanego przez Królewskie Towarzystwo Astronomiczne w 1991 roku” Dynamika Układu Słonecznego i dziesiątej planety , ja ’Astro-fizyk Brytyjczyk, który jest obecnie emerytowanym profesoremImperial University of London, a następnie zrelacjonował swoje badania, dochodząc do wniosku, że na 70% nieba nie było żadnej Planety X, którą mógłby zbadać.

Później nowy pomiar Masa Z Neptuna usunięto pozostałości po orbicie Neptuna. Brak odchyleń od torów czujników pionier I Podróżnik Pokazuje, że w Układzie Słonecznym nie ma nieznanej ogromnej planety W płaszczyźnie ekliptyki, dane WISE wykazały, że nie według tematu blokowy Saturn lub Jowisz Jest obecny w Układzie Słonecznym w mniej niż 28 000 i 82 000 jednostkach astronomicznych (0,44 i 1,30). Rok świetlny) Proste.

READ  Ciężkie migreny u mężczyzn zniknęły dzięki diecie złożonej z zielonych roślin

filtr do potwierdzenia

Odkrycie Dziesiątki planet karłowatych i małych ciał na Neptunie W ciągu ostatnich 30 lat doprowadziło to do przeklasyfikowania Plutona jako planety karłowatej i Hipoteza odnowienia odległej planety jest wciąż nieznana. Więc Rowan Robinson zdecydował, że Wznów wyszukiwanie w danych IRAS. Badając nieznane źródła w trzech katalogach ERA, udało mu się zidentyfikować niektóre z nich galaktyki, do źródeł galaktycznych lub do Cyrus (Astronomiczne włókniste struktury widoczne w podczerwieni).

Pojedynczy kandydat Udało jej się zdać różne testy. To jest niesamowite kandydat Będzie 225 ± 15 j.a. (około 7,5 razy dalej niż Neptun) i będzie mieć masę od 3 do 5 mas Ziemi. Zlokalizowany w Szerokość Ekliptyka jest bardzo wysoka i na małej szerokości geograficznej galaktycznej, co może wyjaśniać, dlaczego nie znaleziono jej w poprzednich badaniach. Potrzebne będą dynamiczne symulacje, aby ustalić, czy ten kandydat jest zgodny z obecnymi efemerydami planetarnymi i czy może to wyjaśnić Składanie orbit ekstremalnych obiektów transneptunowych. W takim przypadku wyszukaj pierścień o promieniu od 2,5 do 4° wyśrodkowany wokół pozycji z 1983 r. w długości fal Ciekawie zapowiada się widzialna i bliska podczerwień.

Więc bądź tym kandydatem prawdziwy czy nie, IRA we wszystkich przypadkach będą mogły uczestniczyćodległe ogromne obiekty. W rzeczywistości teleskop był w stanie wykryć planetę o masie 10 mas Ziemi w odległości 380-600 AU i 20 mas Ziemi w odległości 690-1000 AU (górna granica odpowiadająca Atmosfera rozszerzenie planetarne). porównywać, Uran i Neptun Ich masy to odpowiednio 15 i 17 mas Ziemi.

Nowe dowody wskazują na istnienie dziewiątej planety w Układzie Słonecznym

Artykuł Natalie Meyer, opublikowany 4 października 2021 r.

Dziewiąta planeta. Są ścigani ze wszystkich stron. Jednak nie zostało to jeszcze zauważone. Czy to naprawdę istnieje? Dwa zespoły badaczy przyglądają mu się teraz od nowa. Kto w końcu będzie mógł się go pozbyć…

READ  Jak zmienia się leczenie zatwierdzone w Stanach Zjednoczonych?

W ostatnich latach plotki rozrosły się. Planeta Dziewiąta będzie ukrywać się na skraju naszego Układu Słonecznego. Co włożyło pchłę do uszu? Astronomowie? Specjalne orbity dla wielu obiektów pas kuipera . Tam przechodzą wszystkie założenia. Nawet ci, którzy się z tym kłócą Planeta Dziewiąta Będzie planeta pozasłonecznaPrzechwycony przez nasz układ słoneczny. Albo… mała czarna dziura!

Ze swojej strony symulacje ewolucji naszego Układu Słonecznego mają trudności z wyjaśnieniem powstawania tego małego kątaWszechświat . Ponieważ brakuje im informacji, badacze z University of British Columbia (Kanada) i University of Arizona (USA). Sugerują więc planetę wielkości naszej Ziemia lub Mars Mogłeś urodzić się między gazowe olbrzymy przed wypchnięciem z orbity Neptuna.

Ponieważ według astronomów jest coś dziwnego w obecnym składzie naszego Układu Słonecznego. Twierdzą, że zewnętrzna część naszego systemu raczej nie będzie składać się z czterech gigantyczne planety Potem nic poza planetami karłowatymi. Ich symulacje pokazują, że planety o innych rozmiarach rzeczywiście powinny istnieć. i dodaj skalista planetaWśród gigantów produkuje dokładniejszy model. Przynajmniej na wczesnych etapach rozwoju naszego Układu Słonecznego. Potem udało jej się dołączyć do planet karłowatych. A nawet zostać dosłownie wyrzuconym w przestrzeń międzygwiezdną.

Planeta zdradzona przez istoty na Neptunie

Podczas gdy naukowcy mają nadzieję dowiedzieć się więcej o teleskopach nowej generacji, które wkrótce zbadają niebo z niespotykaną dotąd jasnością, Astronomowie na Uniwersytecie Oklahoma (USA) również zaprojektował plikEwolucja naszego Układu Słonecznego. z jego czterech gigantyczne planety . Milion lodowych ciał zamieszkuje dysk pasa Kuipera. Wszystkie mają co najmniej 4 miliardy lat!

Modele z udziałem Dziewiątej Planety pokazują, że odległe obiekty – te, które nigdy nie znajdują się w odległości od 40 do 50 razy większej od Ziemi i naszej planety SoleilMają tendencję do skupiania się na orbitach o stosunkowo niewielkim nachyleniu w stosunku do płaszczyzny Układu Słonecznego. Cecha, która zdaje się wskazywać na istnienie dziewiątej planety. Ponieważ nie występuje w modelach z ośmioma planetami.

READ  Boeing zwraca Starlinera, swoją kapsułę kosmiczną, do fabryki, spodziewa się miesięcy opóźnienia w locie

Jeśli więc nie uda ci się zdobyć dziewiątej planety, o której wszyscy mówią, obserwowanie tego gromadzenia odległych obiektów może stanowić nowy, pośredni dowód na jej istnienie. Tutaj znowu będziemy musieli poczekać na uruchomienie nowych narzędzi. ten Dziedzictwo przestrzeni i czasu badania (LSST) z Obserwatorium Vera C. Rubin, na przykład. Zacznie obserwować niebo w 2023 roku i powinien być w stanie dostrzec obiekty transneptunowe, których tak często szukają astronomowie.

Futura w gwiazdachTo niezapomniane miejsce spotkań miłośników astronomii i kosmosu. Każdego pierwszego dnia miesiąca spotkaj się z nami na pełną wycieczkę po efemerydach miesiąca z poradami, jak najlepiej obserwować, co dzieje się na niebie. Odcinek specjalny, publikowany co 15. każdego miesiąca, zaprosi do zapoznania się z konkretnym obiektem lub wydarzeniem, które będzie oznaczać nowości astronomiczne i kosmiczne.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?