Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jeśli Twoja waga stoi w miejscu, oto 5 rozwiązań do zastosowania!

Jeśli Twoja waga stoi w miejscu, oto 5 rozwiązań do zastosowania!

Ale nie martw się: z odpowiednimi rozwiązaniami nie powinieneś mieć problemu z osiągnięciem pożądanych rezultatów! W tym poście na blogu przyjrzymy się pięciu łatwym do wdrożenia strategiom, które pomogą Ci osiągnąć ten kamień milowy i pozostać na drodze do sukcesu. Więc jeśli jesteś sfrustrowany swoimi postępami, które utknęły w martwym punkcie, czytaj dalej – być może znajdziesz motywację i wgląd, których potrzebujesz, aby wrócić na właściwe tory!

  1. Zmiana rodzaju ćwiczeń pod względem czasu trwania i wysiłku.

Jeśli czujesz, że Twoja waga stoi w miejscu, być może nadszedł czas, aby zmienić rutynę ćwiczeń. Zróżnicowanie rodzaju i czasu trwania treningów może być pomocne w przyspieszeniu słabnących postępów. Rozważ zastąpienie 30-minutowego spaceru godzinnym joggingiem. Długi, intensywny wysiłek pozwala na intensywne ćwiczenia sercowo-naczyniowe, które mogą pomóc w rozpoczęciu procesu odchudzania. Spróbuj uzupełnić ten nowy trening dodatkowym dniem umiarkowanego treningu siłowego na siłowni, aby uzyskać pełne podejście do osiągnięcia swoich celów.

  1. Obejmij cykl kalorii.

Stagnacja ze swoją wagą może być bardzo frustrująca. Pomysł, że nie widzisz postępów, może być zniechęcający i trudno jest utrzymać motywację. Świetnym sposobem na przyspieszenie metabolizmu i pomoc w zejściu ze stagnacji wagowej jest cykliczne zwiększanie lub zmniejszanie liczby kalorii każdego dnia – nie więcej niż 300 kalorii dziennie: zwiększenie spożycia kalorii sprawi, że organizm będzie spalał więcej kalorii i pozwoli jej się zmniejszyć. Oderwanie się od zwykłej rutyny. Nie tylko pomoże Ci to osiągnąć pożądaną wagę, ale także zapewni dobrą równowagę żywieniową przez cały tydzień!

  1. Zastąp wszystkie napoje wodą.

Jeśli szukasz łatwego i skutecznego sposobu na zmniejszenie dodatkowych kalorii i utratę wagi, zacznij od zastąpienia napojów, takich jak soki owocowe i koktajle, czystą wodą. Może to mieć ogromny wpływ, ponieważ wiele osób nie docenia dodatkowych kalorii w tych pozornie zdrowych napojach. Ponadto nie będziesz musiał radykalnie zmieniać swojej diety! Nawet jeśli nadal planujesz jeść wszystkie ulubione posiłki w ciągu dnia, zastąpienie wody sokiem owocowym pomoże Ci zmniejszyć kalorie bez konieczności rezygnacji ze smaku. Jeśli Twoja waga stoi w miejscu lub chcesz bez wysiłku zmniejszyć spożycie kalorii, zastąp napoje wodą i obserwuj, jak znikają kilogramy.

  1. Zmniejsz spożycie soli.

Utrata wagi może być dla niektórych prawdziwą walką, a jeśli jesteś osobą sfrustrowaną brakiem postępów w odchudzaniu, być może nadszedł czas, aby przyjrzeć się spożyciu soli. Często nie zdajemy sobie sprawy, że kiedy jemy przetworzoną żywność lub posiłki o wysokiej zawartości soli, takie jak gotowe posiłki lub mrożonki, nasze ciała mogą wzdęć z powodu zatrzymywania wody z powodu wysokiej zawartości sodu w soli. Może to nie tylko sprawić, że Twoja waga wydaje się stagnować, a nawet wzrosnąć, ale może mieć trwały wpływ na nasze zdrowie.

READ  Unosząca się w kosmosie rakieta zderzyła się z księżycem

Próba zmniejszenia ilości spożywanej soli zapewni większą równowagę, poprawi poziom nawodnienia, prowadząc jednocześnie do poprawy ogólnego stanu zdrowia. Ponadto zmniejszenie spożycia soli prawdopodobnie pomoże ci podjąć nowe kroki na drodze do optymalnego zdrowia.

  1. Zmień składniki posiłków, bo organizm może się do tego przyzwyczaić.

Dokonywanie tych samych zmian w diecie i regularne ćwiczenia są frustrujące, ale Twoja waga pozostaje w stagnacji. Przed poddaniem się należy pamiętać, że organizm szybko się adaptuje i przystosowuje do nowych nawyków. Zamiast tego zmieniając skład posiłków, na przykład dodając więcej zdrowych tłuszczów lub zwiększając ilość błonnika w każdym posiłku, możesz skutecznie przyspieszyć metabolizm i wrócić na właściwe tory do osiągnięcia celów związanych z utratą wagi.

Dostosowanie tego, co zwykle jesz, może nie być łatwe, ale spożywanie różnorodnych pożywnych pokarmów może zapewnić organizmowi różnorodność, której potrzebuje. Będąc elastycznym w swojej diecie, możesz także tworzyć innowacyjne przepisy przy użyciu składników bogatych w składniki odżywcze, co sprawia, że ​​wszystko jest interesujące i pomaga prowadzić zdrowszy tryb życia.

* Presse Santé stara się przekazywać wiedzę na temat zdrowia w języku dostępnym dla wszystkich. W żadnym przypadku dostarczone informacje nie mogą zastąpić opinii pracownika służby zdrowia.