Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Jeśli to zrobię, to tylko dla mojej pracy”: Nieszczepione osoby przechodzą kurs – Koronawirusnad Doctolib . platformaWydłużają się terminy pierwszych szczepień. Według Ministerstwa Zdrowia, codziennie od 25 listopada do 1 grudnia zaszczepiało się około 21 000 osób.

Covid-19: najnowsze informacje

„On jest piekłem”

Kristel

należy do tej kategorii. W poczekalni Vaccinodrome w ratuszu Clamart z niepokojem czeka na wyniki swojego testu serologicznego. Bardzo szybko jej twarz zamarza, ponieważ jest negatywna: nigdy nie miała covid-19. Więc potrzebuje dwóch dawek szczepionki. – To piekło – wzdycha.

Przeczytaj uważnie ulotkę informacyjną, podpisz ją i skontaktuj się z lekarzem. „Jeżeli to robię, to tylko dla mojej pracy!”, zapewnia. Ta 37-letnia kobieta pracuje w teatrze, w którym wymagane jest pozwolenie na opiekę zdrowotną. „Muszę codziennie zdawać test i płacić 25 euro za idź do pracy „, mówi. Z oburzeniem. To budżet, który nie był planowany. W końcu albo zarabiasz 15 000 euro miesięcznie, albo muszę zmienić pracę. ” Jeśli jest dzisiaj zaszczepiona, to „ponieważ nie dajemy jej wyboru”.

Bardzo się boję skutków ubocznych. Szczerze myślę, że nie potrzebuję szczepionki: nigdy nie choruję, nigdy nie biorę lekarstw. Mój syn to dostał. Uściskałam go z jego ojcem, mając nadzieję, że nas zarazi i będzie miał ważne pozwolenie na zdrowie – mówi.

To zaczyna mieć wpływ na moje studia, obawiam się, że mnie skrzywdzi

Około trzydzieści kilometrów dalej, w Val d’Oise, Angela regularnie sprawdza wizyty na Doctolib. „Kiedy byłam sceptycznie nastawiona, zawsze była duża dostępność, a teraz, kiedy chciałam się zaszczepić, nie mogę znaleźć czasu!” – żartowała.

W wieku 23 lat ta studentka komunikacji jest jedyną w jej klasie, która nie została zaszczepiona. „Jestem trochę niechciana i trochę niewygodna” – argumentuje. Jeśli jednak szuka wizyty w celu wykonania pierwszego zastrzyku, powinna przede wszystkim ukończyć kurs. „To zaczyna mieć wpływ na moje studia, obawiam się, że mnie to zrani”.

READ  Po raz pierwszy śmigłowiec Ingenuity przeleciał nad miejscem niedostępnym dla łazika Perseverance

Niedługo będzie musiała odbyć półroczny staż w firmie, ale bez ważnego zezwolenia „może się go odwołać” – ubolewa.

„nielogiczny”

pracownik rządowy, Katie

30-latek chce mieć „drugie dziecko”. Co mnie martwi. Obawiam się, że opóźni to ciążę lub wpłynie na moje dziecko”.„Nie jestem hipoalergiczna” – mówi. Covid, „Nie zaprzeczam jego istnieniu, sama to miałam, a objawy nie były łagodne. Smakowałam przez tygodnie, w ogóle nie czułam się dobrze” – przyznaje.Martwi się powtarzającymi zastrzyki teraz, kiedy jest

Musisz uzasadnić otrzymanie trzech dawek szczepionki

. Katie ubolewa nad „brakem perspektywy” na skutki uboczne i „brakiem krytycznego myślenia” obecnie dominującym. Po co „szczepić całą populację, skoro jest tylko 1% zgonów?”, pyta sama siebie. „Wydaje mi się to nielogiczne”.

Jeśli mam się zaszczepić, to nie dla mojego zdrowia, to dla mojej wolności

Jednak „skończy się”, ponieważ jej zezwolenie niedługo wygaśnie. „Jeśli mam się zaszczepić, to nie dla mojego zdrowia, ale dla mojej wolności” – powiedziała z goryczą. * Zmieniono imiona.