Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jego wydanie zostało ponownie przesunięte ze względu na pogodę

Start, który był zaplanowany na piątek, mógł się odbyć w sobotę 25 grudnia.

Artykuł autorstwa

opublikowany

aktualizować

czas czytania : 1 minuta.

James Webb wciąż musi czekać. Najpotężniejszy teleskop kosmiczny, jaki kiedykolwiek zaprojektowano, nie wystartuje w piątek, 24 grudnia, zgodnie z oczekiwaniami, podała we wtorek NASA. uruchomić „gorszący” Bo „Zła pogodaAgencja wskazała, że ​​nowa próba może zostać podjęta w sobotę, w Boże Narodzenie, tak szybko, jak to możliwe, w otwartym oknie strzeleckim między 12:20 a 12:52 GMT (między 13:20 a 13:00 52 czasu francuskiego). ).

Jutro wieczorem zostanie opublikowana nowa prognoza pogody potwierdzająca datę 25 grudnia.NASA powiedziała. Teleskop znajduje się obecnie w budynku w Kourou (Gujana Francuska), z którego musi wystartować na rakiecie Ariane 5.

To już trzeci raz, kiedy premiera została opóźniona z powodu drobnych problemów. Pierwsza związana jest z wypadkiem, który miał miejsce podczas przygotowań do budowy teleskopu pod koniec listopada, a druga związana jest z problemem połączenia z systemem Ziemi. „Dziękuję zespołom (…) pracującym w godzinach nadliczbowych, aby zapewnić bezpieczny start” W teleskopie pisał dalej Świergot Szef NASA Bill Nelson wkrótce po ogłoszeniu nowego opóźnienia.

„To niezwykła misja. Świetny przykład tego, co możemy osiągnąć, gdy marzymy o wielkich marzeniach. Webb zmieni nasze spojrzenie na wszechświat”.

Bill Nelson, prezes NASA

na konferencji prasowej

Wprowadzony jako następca Teleskopu Hubble’a, wystrzelonego w 1990 roku, James Webb musi zbadać wczesne epoki wszechświata. Zostanie umieszczony na orbicie wokół Słońca, 1,5 mln km od Ziemi.