Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jedziemy do słynnego miejsca Polska

Jedziemy do słynnego miejsca Polska

W obliczu kryzysu zdrowotnego masowo rodzi się chęć znalezienia nowych granic i opuszczenia swojej strefy. W tym celu Polska wdraża wiele innowacji, które przyciągają turystów..

Innowacje związane z ofertą docelową

Good Spot to pierwsza w Polsce mobilna sieć hoteli. Są to mobilne mieszkania, które można ustawić w dowolnym miejscu. Nawet jeśli jest z dala od tłumu, prosto z parteru, z dala od wielkich hoteli. A gdybym mógł przenieść pokój hotelowy? A co jeśli zostaniemy w lepszych warunkach i miejscach bliższych naturze? Te dziwne pytania umożliwiły rozpoczęcie Good Spot. Dawne chłodnie zostały przekształcone w trzygwiazdkowe pokoje hotelowe. Łącząc wygodę hotelarstwa z ruchem, Dobry Miejsce minimalizuje dystans do natury.

Najważniejsze wydarzenia w kraju w 2022 r.

  • Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie
  • Ceremonia Otwarcia w Gwinei
  • Międzynarodowy Festiwal Górskich Opowieści Ludowych w Jakoben
  • Festiwal Chopin i jego Europa w Warszawie

Podkreślanie polskiej kultury

Vieux Grenier, XVIII-wieczny budynek od 2021 r., Jest Muzeum Stanisława Wyspiańskiego. To przestrzeń wystawiennicza i miejsce badań nad biografią, dziełami i technikami artystycznymi jednego z najwybitniejszych i najbardziej wszechstronnych polskich artystów (dramaturg, poeta, malarz, grafik, reformator teatralny i architekt wnętrz).

W muzeum znajduje się duża kolekcja dzieł Stanisława Wyspiańskiego W Polsce prezentuje portrety i pejzaże ponad 1100 obiektów, a także zbiór rysunków do dekoracji kościołów i budynków użyteczności publicznej w Krakowie: Kościoła Franciszkanów, Katedry Bojowej i Domu Towarzystwa Lekarskiego.

Z kolei Muzeum Narodowe w Krakowie skupia w 2022 roku 28 wystaw czasowych.Od 18 lutego do 31 lipca 2022 m.in. „Romantyczny Jacek Malchevsky”.

Jacek Malchevsky był jednym z najoryginalniejszych malarzy w polskiej historii sztuki, napisał około 2000 obrazów (z których 1200 zachowało się do dziś), nie wspominając o wielu rysunkach i obrazach. Ponad 170 prac prezentowanych na wystawie, która znajduje się w głównej siedzibie Muzeum Narodowego w Crago, to perełka romantyzmu. Malchevsky miesza w swojej sztuce humor i tragedię, paradoks i depresję, erotykę i śmierć. Łączy polski mit narodowy z mitami antycznymi. W pamięci 200Cz Uznawany za wyraz romantyzmu w Polsce, rok 2022 to rok wydania Ballad i romansów Adama Michałewicza, rok polskiego romantyzmu. Z tej okazji Muzeum Narodowe w Krakowie organizuje wyjątkową wystawę poświęconą romantyzmowi w twórczości Jacka Malosevsky’ego.

READ  Polska wygrała, a Robert Lewandowski w końcu strzelił gola

Ramka: Skup się na ciepłej i przyjaznej metropolii Warszawy

Tegoroczny marzec w Warszawie różni się od poprzednich lat. Warszawa, jak zawsze w tym sezonie, ogląda pierwszych pionierów wiosny, więc sprzedaż biletów na 26. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena trwa, a restauracje szykują się do sezonu na tarasach. Wiosną kończy się program Warszawy: od wydarzeń muzycznych po wystawy kulinarne i weekendowe pokazy mody. Po dwóch latach ograniczeń nałożonych przez epidemię mieszkańcy chętnie uczestniczą w życiu miasta i szukają możliwości spędzenia czasu poza domem w dobrym towarzystwie.