Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jeden z najlepiej sprzedających się smartfonów Samsunga na świecie jest już całkowicie przestarzały

Jeden z najlepiej sprzedających się smartfonów Samsunga na świecie jest już całkowicie przestarzały

Jeśli posiadasz najnowszy smartfon Samsunga, producent prawdopodobnie całkowicie go porzucił.

To było w kwietniu. Samsung zdetronizował Apple jako największego sprzedawcę smartfonów na świecie. Koreański gigant wysłał na całą planetę 60,1 miliona sztuk, w porównaniu do 10 milionów mniej w przypadku kalifornijskiego konkurenta. Udział w rynku Samsunga wzrósł do 20,8% w porównaniu do 17,3% w przypadku marki Apple. Trzeba przyznać, że azjatycka firma jest przyzwyczajona do regularnego wypuszczania nowych urządzeń. Szacuje się zatem, że Samsung co roku wprowadza na rynek około dziesięciu smartfonów w różnych cenach.

Z tego też powodu producent często rezygnuje ze starych telefonów Samsunga. Nie jest to jednak zwyczaj charakterystyczny dla Samsunga, gdyż każdy producent po kilku latach porzuca swoje najstarsze smartfony. Dlatego mniej obsługiwane telefony mogą stać się przestarzałe już po dwóch latach, podczas gdy telefony o lepszych parametrach, takie jak Google, obsługują swoje urządzenia przez ponad siedem lat.

Jeśli producent nie aktualizuje telefonu, często mówi się, że jest on przestarzały. Termin raczej kategoryczny, a nawet przesadzony, bo w rzeczywistości zawsze można korzystać z urządzenia, nie mając świadomości ewentualnych zmian.

Różnice pomiędzy telefonem, który nadal jest wspierany przez producenta, a telefonem starym, są jednak znaczne. Tak naprawdę smartfon, który nie ma już aktualizacji, przestaje otrzymywać nowe funkcje, które mogą być bardzo interesujące dla użytkowników. Jednak największym zagrożeniem, jakie stwarza stary smartfon, jest przede wszystkim bezpieczeństwo Twoich danych.

Bardzo często wykrywane są luki w zabezpieczeniach smartfona. Błędy te są korygowane poprzez aktualizacje urządzeń, aby zapobiec wpływowi wirusów lub niechcianych programów na użytkowników. Kiedy jednak smartfon nie posiada aktualizacji zabezpieczeń od producenta, nie ma już możliwości uzyskania nowej ochrony przed tymi lukami. Co sprawia, że ​​telefon staje się ofiarą hakerów.

READ  Apple przywraca warstwę sideloading

Samsung ogłosił niedawno zakończenie wsparcia dla jednego ze swoich najlepiej sprzedających się modeli. To Samsung Galaxy A51 wydany w 2020 roku, który w 2020 roku sprzedał się w ponad 6 milionach egzemplarzy. Dlatego też, jeśli nadal posiadasz ten telefon, zdecydowanie zaleca się zmianę modelu na nowszy model lub zachowanie szczególnej ostrożności podczas przeglądania sieci.

Bez aktualizacji zabezpieczeń Galaxy A51 może szybko – w ciągu roku, miesiąca, a nawet tygodnia – stać się otwartą furtką do włamań. Wystarczy, że klikniesz na podejrzany link lub pobierzesz na swój stary smartfon złośliwe oprogramowanie, aby zostało zainfekowane. Konsekwencji może być wiele: hakerzy mogą szpiegować Twoje przeglądanie, kraść niektóre Twoje dane osobowe, słuchać przez głośnik telefonu itp.