Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jeden z chińskich gigantów gier wideo, NetEase Games, nabył francuskie studio Quantic Dream

Jeden z chińskich gigantów gier wideo, NetEase Games, nabył francuskie studio Quantic Dream

NetEase Games, chiński gigant gier wideo, nabył całość francuskiego niezależnego studia Quantic Dream, dewelopera futurystycznej gry przygodowej, za nieujawnioną kwotę. Zaćmienie Gwiezdnych WojenGrupa ogłosiła w środę 31 sierpnia w komunikacie prasowym.

Tym samym konkurent Tencent stawia stopę w Europie, podczas gdy studio, w które zainwestował już w 2019 roku „będzie nadal działać niezależnie”Powiedział. Aby kontynuować nasz rozwój (…)ale także aby sfinansować inne studia, aby stać się międzynarodowym wydawcą, konieczne jest zwiększenie inwestycji.”który jest interpretacją Quantic Dream na jego stronie.

Quantic Dream Studio z siedzibą w Paryżu i Montrealu zostało założone w 1997 roku przez obecnego dyrektora Davida Cage’a i opracowało m.in. UlewaA Wtedy: dwie dusze lub Detroit: Bądź człowiekiemktóry proponuje wziąć pod uwagę los trzech robotów w mieście zamieszkałym przez androidy.

Quantic Dream pracuje obecnie z LucasFilm Games nad nową adaptacją uniwersum gry wideo Gwiezdne Wojnysklasyfikowany jako tytuł „AAA”, kategoria obejmująca gry o dużym budżecie.

Pozytywny znak dla chińskiego rynku gier wideo

Chiński gigant gier NetEase Games został tego lata wstrząśnięty po tym, jak chińska premiera swojego flagowego tytułu została opóźniona o miesiąc. Nieśmiertelny DiabloOpracowany wspólnie z amerykańską firmą Activision Blizzard.

Na początku czerwca Chiny przyznały sześćdziesiąt nowych licencji na gry wideo. To już druga fala licencji w tym roku na wiodącym rynku światowym.

Zapowiedź jest postrzegana jako pozytywny sygnał dla chińskiego rynku gier wideo, który w ostatnich latach był celem władz tego kraju, wpływając na rentowność wielu firm z tego sektora, takich jak zajmujący pierwsze miejsce na świecie gigant Tencent.

Na rynku międzynarodowym czas na konsolidację: dokonuje się gigantycznych przejęć, takich jak przejęcie na początku roku Activision Blizzard przez Microsoft za 68,7 mld USD, czy Bungie przez Sony za 3,6 mld USD.

READ  10 najlepszych firm, które wyraźnie nienawidzą swoich klientów (nie fajne)

Świat z AFP