Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Japonia: Dochodzenie w sprawie dwóch zgonów związanych ze szczepionkami Moderna

Pierwotnie, w czwartek, 26 sierpnia, Japonia przestała używać ponad 1,63 miliona dawek szczepionek Moderna do walki z Covid-19, po odkryciu zanieczyszczeń w trzech partiach rozprowadzanych na jej terytorium.

Deux hommes, âgés de 30 et 38 ans, sont morts en août dernier après avoir reçu une deuxième dose de vaccin Moderna issu de l’un des trois parcels suspendus par le gouvernement japonais, comme l’a annoncé a health.

Według oświadczenia wydanego przez japońskie ministerstwo, po szczepieniu gorączka nie miała żadnych problemów zdrowotnych ani alergicznych, które mogłyby wyjaśnić ich śmierć.

W związku z tym śledztwo jest otwarte w celu ustalenia przyczyny tych dwóch zgonów, nawet jeśli ministerstwo wskazało, że „przyczyna i skutek szczepień nie są obecnie znane”.

Problem dotyczył 39 zapieczętowanych fiolek w 8 ośrodkach szczepień

Telewizja publiczna NHK poinformowała, że ​​39 zapieczętowanych fiolek szczepionki Moderna, rozrzuconych w ośmiu ośrodkach szczepień w Japonii, w tym w stolicy, Tokio, zostało dotkniętych obecnością zanieczyszczeń.

Pomimo wskaźnika szczepień wynoszącego prawie 44% w ogólnej populacji Japonii, zjadliwość wariantu delta powoduje rekordowy poziom codziennych infekcji.

W sumie na archipelagu z powodu koronawirusa zmarło 15 700 osób.

READ  W Stanach Zjednoczonych ponad 3000 lotów zostało odwołanych przed burzą na północnym wschodzie