Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Naukowcy uważają, że odkryli Grenlandię na dalekiej północy świata

Napisane przez Graziella L. Opublikowano 28 sierpnia 2021 o 13:25

Podczas ekspedycji naukowcy odkryli najbardziej wysuniętą na północ powierzchnię lądową na świecie, na północ od Grenlandii.

Uniwersytet w Kopenhadze ogłosił w piątek, że Naukowcy Znajdzie to w Misja W pierwszym lipcu nowy lądkto się stanie? daleko na północy świata, północ Grenlandia. do tej pory jest Awakad, 700 km od biegun północnykto posiada ten rekord. Ten mała wyspa Nie ma jeszcze nazwy, ale została odkryta w 780 metrów Tylko na północ od Udaq i Mierzy około 30 na 60 metrów, trzy lub cztery metry nad poziomem morza.

Naukowcy wyjaśnili, że poszli pobrać próbki i myśleli, że są pierwsi w przełyku. tenGeograf Morten Rush i jego zespół.Poinformowano nas, że w moim GPSie wystąpił błąd, który kazał nam sądzić, że jesteśmy na wyspie Oodaaq. W rzeczywistości odkryliśmy nową wyspę na północy, odkrycie, które nieznacznie rozszerza królestwo Danii.Grenlandia jest właściwie terytorium Danii od 1953 roku.

Jednak Oodaaq może szybko odzyskać swoje północne miejsce, ponieważ nowa wyspa jest tak delikatna, że ​​oczywiście zawiera krótkie życie. To historyczne odkrycie może być tak krótkotrwałe, że nie można dla niego znaleźć nazwy!

READ  Co musisz wiedzieć o tym śmiertelnym wirusie?