Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

James Webb odkrył obecność przydatnego do życia węgla w pobliżu księżyca Jowisza, Europy

James Webb odkrył obecność przydatnego do życia węgla w pobliżu księżyca Jowisza, Europy

Spodziewano się, że zostanie zbadany Układ SłonecznyUkład Słoneczny Od czasu uruchomienia Teleskopu Jamesa Webba dostał drugi wiatr, dzięki czemu może dotrzeć dalej niż teleskop Hubble’aHubble’a. Nowy przykład widzimy wraz z publikacją dwóch artykułów w Nauki Kto ogłosił, że Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba wydaje się być w stanie pośrednio badać wewnętrzne tajemnice globalnego oceanu Europy, lodowego księżyca Ziemi. JowiszJowisz.

Aby lepiej zrozumieć, na czym polega problem, warto przypomnieć, że na początku lat 80. w swojej słynnej powieści 2010: Odyseja 2Arthur Clarke – słynny wynalazca koncepcji satelitów geostacjonarnych – poważnie potraktował pomysł, że formy życia mogą istnieć w podziemnym oceanie. KryKry Europa.

Jak Futura wyjaśniła w poprzednich artykułach, Clark tylko częściowo przerabiał swoją powieść Szóste trudne Wyniki, które właśnie otrzymaliśmy po udanych misjach Podróżnik 1Podróżnik 1 Oraz 2 podczas ich wizyty na księżycach Jowisza, a mianowicie odkrycie wulkanu Io i pierwsze zbliżenia europejskiego szelfu lodowego.

Zainspirowany tymi formami życia w ich otoczeniu Źródła hydrotermalneŹródła hydrotermalne W Otchłani W latach 70. niektórzy egzobiolodzy i planetolodzy spekulowali, że podobne organizmy mogą istnieć w Oceanie Europejskim, z… WulkanyWulkany Pochodzenie, jak w IoIonaśladowca Siły pływoweSiły pływowe Z układu Jowisza podgrzewa skaliste wnętrze Europy, ugniatając je. Być może w ten sposób na Ziemi, w murach, narodziło się życie KominyKominy Podobne kominy hydrotermalneHadesHades Albo na początkuAntycznyAntyczny.

Z biegiem lat idee te zyskiwały na znaczeniu coraz bardziej, do tego stopnia, że ​​zidentyfikowano i rozpoczęto bezpośrednie lub pośrednie misje do Europy, a mianowicie Juice, a zwłaszcza Europe Clipper.

Europa i jej globalne otoczenie są obiecujące dla egzobiologii. Aby uzyskać dość dokładne tłumaczenie na język francuski, kliknij biały prostokąt w prawym dolnym rogu. Tłumaczenie na język angielski powinno pojawić się obok. Następnie kliknij nakrętkę po prawej stronie prostokąta, następnie „Tłumaczenia”, a na koniec „Tłumacz automatycznie”. Wybierz „francuski”. © NASA

READ  Ta wspaniała gra jest BEZPŁATNA (przez kilka dni)!

Jaki jest skład Oceanu Europejskiego?

Aby osiągnąć postęp egzobiologii, musimy wyjaśnić skład europejskiego oceanu. Mamy podstawy sądzić, że jest słony i mamy nadzieję, że go odkryjemy CząsteczkiCząsteczki Biologiczne, idealne biosygnatury, w lodach i GejzeryGejzery Na Księżycu.

Opublikowane dzisiaj dwa niezależne badania nie są jeszcze rewolucyjne, ale dzisiejsze obserwacje z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba wydają się silnie sugerować, że lód na Ziemi Dwutlenek węglaDwutlenek węgla (Współ2), od pewnego czasu odkryto go już na europejskich kry lodowych, od czego został nazwany Suchy lódSuchy lód Na Ziemi faktycznie pochodziAudycjaAudycja Do GazGaz Dwutlenek węgla z głębi Europy.

Do chwili obecnej nie byliśmy w stanie w przekonujący sposób wykluczyć możliwości tworzenia się suchego lodu na skutek dopływu dwutlenku węgla2 Po uderzeniu meteorytu lub powstały na powierzchni w wyniku interakcji z przepływami TematTemat I na podstawie Promieniowanie kosmicznePromieniowanie kosmiczne z MagnetosferaMagnetosfera Jowisz.

W Pierwszy artykułjaastronomastronom I świat planet Samanta Trumbo Ze słynnego Uniwersytetu Cornell, gdzie wykładali Carl Sagan i Richard Feynman, współpracowali z mniej znanym astronomem Mike’a Browna Z Kalifornijskiego Instytutu Technologii, w odtajnionym oryginale PlutonPluton I hipoteza o istnieniu Planety 9 z Konstanty Batygin.

Ostatni suchy lód w Tara Reggio

Naukowcy skupili się na danych z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba, które pokazują obfitość suchego lodu Tarę Reggio – Powierzchnia około 1800 kilometrów kwadratowych eksponuje… GeolodzyGeolodzy Na Ziemi chaos i egzogeolodzy mogliby nazwać terenem chaotycznym (lub terenem chaotycznym), co dokładniej oznacza w tym przypadku, jak na Marsie, powierzchnię planety, na której obszary wzgórz, pęknięć i równin są zdezorientowane i wymieszane ze sobą. W przypadku Europy mamy znany przykład Chaos Connemara.

Tarę Reggio Z konieczności jest młody, w przeciwnym razie czas „wygładziłby i uregulował” jego powierzchnię. Jeśli rzeczywiście tak jest, dochodzimy do wniosku, że nagromadzenie suchego lodu nastąpiło niedawno i mogło powstać jedynie w wyniku masowego przedostania się dwutlenku węgla z Oceanu Europejskiego na powierzchnię.

READ  Karnet Navigo na iPhone'a, podwyżki cen, nowe pociągi... Co nowego w transporcie w Ile-de-France?

Nie jest jednak jasne, czy pierwotne źródło węgla jest biotyczne, czy nie NieistotneNieistotne W Oceanie Europejskim dwutlenek węgla może uwalniać materia organiczna lub węglany znajdujące się na powierzchni tego oceanu2 Również pod wpływem promieni kosmicznych, ale jest jeszcze za wcześnie, aby to wiedzieć. Ponadto na Ziemi doskonale wiemy, że aktywność wulkaniczna uwalnia dwutlenek węgla. W każdym razie prawdą jest, że obecnie wydaje się już dobrze ustalone, że istnieje węgiel, który może zostać wykorzystany przez organizmy w oceanie europejskim.

Od tego filmu rozpoczyna się seria ogólnych kursów na temat egzobiologii. Czy jesteśmy sami we wszechświecie? Pewnie już zadałeś sobie to pytanie… Odpowiedzi znajdziemy w filmach, literaturze czy komiksach science fiction, a naszą wyobraźnię zamieszkują istoty pozaziemskie! Ale co na ten temat mówi nauka? AstrobioEducation zaprasza Cię do odkrycia egzobiologii, interdyscyplinarnej nauki, której celem jest badanie pochodzenia i badanie życia w innych częściach wszechświata. Podczas podróży edukacyjnej podzielonej na 12 etapów badacze z różnych dyscyplin pomogą Ci zrozumieć, w jaki sposób działa nauka, aby odpowiedzieć i zbadać fascynujące pytania dotyczące pochodzenia życia gdzieś indziej niż na Ziemi. © Francuskie Towarzystwo Egzobiologiczne