Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jakie są najczęstsze objawy?

Podczas gdy Omicron kontynuuje szybki wzrost liczby zanieczyszczeń w regionie, Narodowa Agencja Zdrowia Publicznego Przeanalizowała objawy doświadczane przez osoby z tym typem Covid-19.

Zdrowie publiczne Francja Należy zauważyć, że zdecydowana większość badanych pacjentów miała objawy. W opublikowanej w czwartek aktualizacji epidemiologicznej dowiedzieliśmy się również, że wśród najczęstszych objawów na pierwszym miejscu znajduje się astenia (nieprawidłowe zmęczenie) (59%), a następnie kaszel (54%) i gorączka (48%).

Należy zauważyć, że w przypadku wariantu Omicron tylko 10% pacjentów doświadczyło utraty smaku lub zapachu, w przeciwieństwie do wariantu Delta, zgodnie z raportami. Paryż. Jeszcze raz ucz się zdrowie publiczne Francja Wskazuje to, że jeśli ten wariant jest szczególnie zaraźliwy, jego ryzyko pozostaje umiarkowane: w rzeczywistości 5 pacjentów z 317 zbadanych przypadków omikro-dodatnich było hospitalizowanych.

Szczepienia są zawsze sprzymierzeńcem

Inne dobre wieści: wskaźnik hospitalizacji po nagłych wizytach z podejrzeniem Covid-19 spadł od dwóch tygodni, aby poinformować agencję o swoim miejscu epidemiologicznym. Inne objawy typowe dla wariantu Omicron to ból gardła, duszność, katar i uczucie gorączki. Bardzo rzadko (tylko u 18 uczestników) tego typu skażenie prowadziło do nudności lub wymiotów.

Plus dwie trzecie próbki zdrowie publiczne Francja Otrzymali dwie dawki szczepionki i 5% zastrzyk przypominający. „Oczywiście, jeśli jesteś zaszczepiony, zwłaszcza jeśli otrzymujesz dawkę przypominającą, Omicron ma tendencję do wywoływania łagodniejszej infekcji” – zauważa w tym sensie. NBC Dr William Schaffner, ekspert ds. chorób zakaźnych w Centrum Medyczne Uniwersytetu Vanderbilta w Nashville (Zjednoczone państwo).

Ból ucha: czy to nowy objaw?

Wciąż po stronie Stanów Zjednoczonych, Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda Niedawno zgłosiłem odkrycie możliwego przypadku w uchu wewnętrznym z powodu Covid-19. Jeśli u wielu pacjentów obserwuje się ból, objawy te nie są jeszcze oficjalnie wymienione zdrowie publiczne Francja. Oczywiste jest, że eksperci nie dokończyli dokonywania odkryć dotyczących tego wirusa …

READ  Covid - Omicron: 9 nowych objawów dodanych do oficjalnej listy w Wielkiej Brytanii