Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

7 szalonych projektów w kosmos!

Oddaj cześć tam, gdzie zasługuje na honor! Spośród trzech miliarderów konkurujących na obiecującym rynku turystyki kosmicznej (Elon Musk, Jeff Bezos i Richard Branson), ten drugi bez wątpienia wystrzelił pierwszego, wystrzeliwując swojego satelitę w lipcu 2021 r. Był tylko kilka dni przed nim, Jeff Bezos (dyrektor generalny Amazon) i Blue Origin) oraz Elon Musk (dyrektor generalny Tesli i Space X).

I dlatego , Richard BransonBrytyjski dyrektor generalny Virgin Group i Virgin Galactic, amerykańskiej linii lotniczej, poleciał 11 lipca 2021 r. na statku kosmicznym swojej firmy, VSS Unity, z trzema jego pracownikami, w tym dwoma pilotami. Ta podróż nie obyłaby się bez zimnego potu! W rzeczywistości, kilka minut po odpaleniu silnika rakietowego, statek zboczył z kursu, ale wkrótce go wznowił. Pomimo tego poważnego wypadku lotniczego, Richard Branson wrócił cały i zdrowy z lotu w kosmos, zachwycony, że jego dwóch głównych rywali wyścigu kosmicznego na pole position: Jeffa Bezosa i Elona Muska.

W przeciwieństwie do rakiety Jeff Bezos, która wykonała „klasyczny” pionowy start, rakieta Richard Branson była niesiona przez samolot, który zrzucił ją w górną warstwę atmosfery. Następnie sam moduł VSS został wystrzelony na orbitę dzięki swojemu silnikowi. W drodze powrotnej, podobnie jak amerykański prom kosmiczny z NASA (Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej), statek kosmiczny Richard Branson wylądował jak samolot, zaledwie kilka minut od zera grawitacji.

Cena biletu : 250 tysięcy dolarów.

READ  Astronomowie odkryli największą galaktykę, jaką kiedykolwiek odkryto