Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid: Po co chronić zwykłe przeziębienie przed wariantem omikronowym?

Zanieczyszczenie wariantem Omicron nie jest nieuniknione. Niedawne badania wykazały, że przeziębienie chroni przed mutacjami południowoafrykańskimi. wyjaśnienia.

Świat zmienił się od dwóch lat. ten COVID-19 Określiłem granice między życiem przed i po. A po dwóch latach Epidemia, zmienny Omikronaon sam doznał złamania złamania.

Jeden mutant południowoafrykański Z jego bardzo specyficznym pochodzeniem i cechami. zaczynając od objawy. Charakterystyka nowego mutanta, którego naukowcy stopniowo odkrywają.

Przeczytaj także:
COVID-Omicron: Jakie są objawy infekcji, nawet o tym nie wiedząc?

Limfocyty lub limfocyty T

Najnowszy, ale nie mniej ważny: prosty plik Przeziębić się może chronić przed infekcja do Wariant Omikrona. Nawet naukowcy z Imperial College London twierdzą, że Limfocyty T to ważne odkrycie. więcej niż „ten szczepionka pozostaje najlepszym sposobem ochrony przed covid.

„Ekspozycja na SARS-CoV-2 nie zawsze prowadzi do infekcji i chcieliśmy zrozumieć, dlaczego”Dr Rhea Kondo, autorka badania, wyjaśnia. „Odkryliśmy, że wysoki poziom istniejących wcześniej limfocytów T jest wytwarzany przez organizm po zakażeniu innym”. Korona wirus Ludzie, podobnie jak zwykłe przeziębienie, mogą chronić przed COVID-19.

„Próbki krwi pobrano od wszystkich 52 osób w ciągu sześciu dni od ekspozycji na wirusa, aby umożliwić naukowcom analizę poziomu istniejących wcześniej limfocytów T z poprzedniej infekcji przeziębienia koronawirusem, który rozpoznaje również białka COVID. Naukowcy odkryli, że było znacznie więcej poziomy tych reaktywnych limfocytów T znaleziono u 26 niezainfekowanych osób, w porównaniu z 26 osobami, które miały Covid”.i Pisze dla angielskich mediów Sky News.

„Nasze badanie dostarcza najbardziej wyraźnych dowodów na to, że indukowane zimnem komórki T odgrywają ochronną rolę przed SARS-CoV-2”.Profesor Ajit Lalvani, współautor badania.

READ  Philip Baptiste: „Istnieje głębokie, uniwersalne pragnienie odkrywania kosmosu”