Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jaki jest najlepszy sposób na poprawę pamięci długoterminowej?

Według jednego z badań istnieje łatwy sposób na poprawę pamięci długoterminowej, który polega na czytaniu.

Wszyscy możemy mieć sposób, który naszym zdaniem jest mniej lub bardziej skuteczny w zapamiętywaniu pewnych rzeczy. Skonsultuj się z nimi raz dziennie lub w przeddzień służby. Ale czy istnieje naprawdę niezawodny sposób na trwałe zaznaczenie informacji w naszych umysłach? Badanie opublikowane w 2017 roku było współprowadzone przez profesorów Noah D. Forren i Colin M. MacLeod proponują pozornie bardzo prostą metodę wzmacniania jego pamięć.

Ankieta opublikowana w ponowne rozważenie pamięćpokazuje, że najskuteczniejszym sposobem zapamiętywania informacji jest wypowiadanie ich wysoki. Aby dojść do tego wniosku, naukowcy porównali różne sposoby uczenia się zapisanych danych: czytając je po cichu, słuchając, jak ktoś to czyta, słuchając nagrania siebie i wreszcie słuchając, jak czyta się je w czasie rzeczywistym.

Łatwiejsze do zapamiętania, ponieważ obejmuje samą osobę

Dlatego czytanie na głos w czasie rzeczywistym okazało się najskuteczniejszą metodą. Autorzy badania zwracają na to uwagę „Produkcja zapada w pamięć po części dlatego, że zawiera charakterystyczny element odnoszący się do samego siebie. To może dobrze wyjaśniać, dlaczego powtarzanie jest tak ważne dla uczenia się i zapamiętywania: robimy to sami, robimy to za pomocą naszych głosów. Kiedy przychodzi czas na odzyskanie informacji , możemy użyć tego charakterystycznego składnika, aby pomóc nam zapamiętać”.

Inne metody mogą dać dobre wyniki

Nawet jeśli jest to zdecydowanie najlepsze dla wszystkich, aby lepiej się uczyć, według tych badaczy słuchanie własnego czytania nie jest jedynym sposobem na uzyskanie zadowalających wyników: „Wykazano, że bełkotanie, pisanie i pisanie słów poprawia pamięć, a rysowanie obrazków również pomaga”.