Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy wkrótce zostaniemy zauważeni przez sztuczną inteligencję w przestrzeni publicznej Francji?

To właśnie rząd chciałby przetestować podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 r. za pomocą algorytmów nadzoru wideo. Projekt ustawy mający na celu nadzór nad igrzyskami olimpijskimi trafił do Senatu 24 stycznia 2023 r. i dyskutowane są pewne środki, które wykraczają poza kontekst sportowy. System ten może zostać wdrożony, jeśli Senat pozytywnie zagłosuje do 30 czerwca 2025 r. Choć został przetestowany w stolicy, ustawa może ujrzeć światło dzienne w kilku innych miastach Francji.

To eksperymentalne urządzenie do nadzoru wideo pozwoli uniknąć podobnych sytuacji. Na stronie serwisu public.fr możemy przeczytać: „Celem tych prób jest zapewnienie bezpieczeństwa imprez sportowych, które ze względu na swoją wielkość lub okoliczności są szczególnie narażone na akty terrorystyczne”. 2024 Mowa będzie więc o Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, a także o Mistrzostwach Świata w Rugby 2023, które odbędą się we Francji.

Dlaczego to urządzenie zostało zarezerwowane na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku? Czy rząd ją przedłuży? Co to jest algorytm nadzoru wideo? Posłuchaj reszty „Now You Know”.

Podcast z Papam Originals, napisany i wyreżyserowany przez Samuela Lombroso.

Do posłuchania również:

Czym jest sztuczna inteligencja?

Czy sztuczna inteligencja zastąpi artystów?

Czy konwersacja GPT-3 zastąpi Google?

Dowiedz się więcej o swoich wyborach reklamowych. Wizyta Głośnik. fm/adchoices

Czy wkrótce zostaniemy zauważeni przez sztuczną inteligencję w przestrzeni publicznej Francji?

READ  Kosmiczna gra w kręgle sygnowana przez Hubble