Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy pożyczanie balsamu do ust byłoby niebezpieczne dla zdrowia?

Czy pożyczanie balsamu do ust byłoby niebezpieczne dla zdrowia?

Jeśli pożyczanie balsamu do ust brzmi naturalnie i nieszkodliwie, ruch ten nie jest pozbawiony ryzyka dla zdrowia. wyjaśnienia.

Są tacy, którzy bez problemu poddają się balsamowi, tacy, którzy kategorycznie odmawiają i tacy, którzy robią to niechętnie. Dotyczy to w szczególności Kate Middleton, która nie zgodziłaby się na małą „pomoc” w polerowaniu swojej szwagierki Meghan Markle, kija, który według oświadczeń Książę Harry.

„Niezręczny moment”, o którym książę Harry opisał w swojej autobiografii „Zastępca”. Odcinek rozgrywa się za kulisami Royal Foundation Forum w 2018 roku, na które para została zaproszona. Meghan Markle, która zapomniała szminki, prosi swoją szwagierkę Kate Middleton o jej pożyczenie.

Książę Harry wspominał: „Kate, zaskoczona, sięgnęła do torby i niechętnie wyciągnęła małą tubkę. Meg ścisnęła palec i przyłożyła go do ust. Kate oszalała”.

Ale chociaż ta praktyka jest powszechna, nie jest pozbawiona zagrożeń dla zdrowia. Jak wyjaśnił dr Gerald Krzyk, dyrektor medyczny ds Doctisimowyznawcy narażą się na wiele zagrożeń. Przede wszystkim te związane z przenoszeniem wirusów, zwłaszcza w tym okresie ekstremalnych mrozów, kiedy grypa i covid szaleją w wielu regionach Francji. Konkretnie, może pozostawać na niektórych powierzchniach przez długi czas.

„Teoretycznie wszystko, co jest przenoszone przez ślinę, na przykład wirusy, może znaleźć się w balsamie. Nawet jeśli grypa i wirus Covid są przenoszone głównie przez drogi oddechowe, nie można tego wykluczyć” wyjaśnił podczas naprawy Mononukleoza zakaźna i wirusowe zapalenie wątroby typu B Może być również przenoszony przez ślinę. Z drugiej strony, dla tych, którzy się zastanawiają, HIV najwyraźniej nie jest zaangażowany.

Uważaj na opryszczkę i gronkowca

Ludzie, którzy skubią balsam do ust, mogą również przenosić opryszczkę lub gronkowca, jeśli go mają. Więc, „Jak tylko pojawią się pierwsze objawy, mrowienie, swędzenie, nie podajemy już balsamu do ust. Co więcej, nie używamy go wcale, ponieważ wirus osiądzie w sztyfcie „- mówi. on dodał.

READ  NASA ogłasza, że ​​wznowi loty z Rosjanami na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Należy również pamiętać, że bardzo zaleca się bardzo regularną zmianę szminki, ponieważ jej lepka konsystencja ma tendencję do zatrzymywania wirusów i bakterii. „Patyki nie są przechowywane i szybko stają się pożywką dla drobnoustrojów. Więc nawet bez użyczania, regularnie je zmieniamy, nie trzymamy ich z sezonu na sezon, po prostu pozwalamy im stopić się i stwardnieć kilka razy. To jest potencjał. Bulion kulturowy”, Skończył.

wideo – Miodowy balsam do ust dla siebie!