Jak zmniejszyć zanieczyszczenie przestrzeni? Biblioteka François Villon, 3 listopada 2022, Paryż.

Czwartek 3 listopada 2022
Od 19:00 do 21:00
. Bezpłatna rejestracja na miejscu lub telefonicznie pod numerem 01 42 41 14 30 lub e-mailem na adres [email protected]
Wywiad z Fatoumatą Kebbi, doktorem astronomii z Uniwersytetu Parysko-Sorbońskiego, który specjalizuje się w badaniu kosmicznych śmieci, zwłaszcza tych pochodzących z podboju kosmosu.

Spotkanie to odbywa się w ramach Wiadomości czwartkowe Sieć Bibliotek Miejskich w Paryżu. Zasada: w każdy czwartek spotkanie w bibliotece, pytanie, które wprowadza do wiadomości, a specjalista w temacie pozwala wszystko zrozumieć!

Fatomata Kibe, niezwykła astrofizyk

„Moja pasja do ciał niebieskich zaczęła się od przeczytania tomu encyklopedii, która wprowadziła astronomię i umieściła ją na pięknych zdjęciach wykonanych przez sondy kosmiczne i obserwatoria astronomiczne”. Wszystko zaczyna się od tej encyklopedii należącej do jej ojca, która zaprowadzi ją do obronionej rozprawy w 2016 roku. Oprócz tej wspaniałej kariery Fatoumata Kebbi pracuje również jako badaczka na różne tematy.

Zaangażowany w swój zawód : Obecnie jest współprzewodniczącą Komitetu Starszych Astronomów Międzynarodowej Unii Astronomicznej i jest członkiem Komitetu Młodych Badaczy Królewskiego Towarzystwa Astronomicznego.

Zaangażowany w demokratyzację nauki : 8 lat temu założyłem Stowarzyszenie Éphémérides, które promuje praktykę astronomiczną wśród ogółu społeczeństwa.

Zaangażuj się w pozycję kobiet Jest również członkiem stowarzyszeń Femmes et Sciences i Women in Aerospace.

Wreszcie w listopadzie 2021 roku została odznaczona przez Rycerza Narodowym Orderem Zasługi.

Ale czy w takim razie przestrzeń jest również zanieczyszczona?

I tak! Zanieczyszczenie przestrzeni kosmicznej obejmuje degradację różnych środowisk kosmicznych poprzez odpady związane głównie z działalnością człowieka, taką jak eksploracja kosmosu.

Fatomata Kebbi monitoruje i uczestniczy w rozwoju satelitów, śledzi szczątki w kosmosie, a także przeprowadza symulacje, aby zapobiec możliwym katastrofom. Chcąc zmniejszyć zanieczyszczenie przestrzeni, opracowuje rozwiązanie techniczne, które pozwoli oczyścić przestrzeń.

READ  Obecnie prawie co trzeci test jest pozytywny, najlepszy na intensywnej terapii

Aby dowiedzieć się więcej, rDo zobaczenia w czwartek 03.11.2022 o 19:00 w Bibliotece Francois Villon!

Dowiedz się więcej o Fatomata Kebi: gotowe tutaj

Oraz o założonym przez nią Towarzystwie Ephémérides: She The

Biblioteka François Villon 81, rue de la Villette 75010 Paryż

Kontakt: 01 42 41 14 30 [email protected] https://www.facebook.com/bibliotheque.francois.villon https://www.facebook.com/bibliotheque.francois.villon
Nadia Tellurer