Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak Polska radzi sobie z populistycznym chaosem

Jak Polska radzi sobie z populistycznym chaosem

Minął miesiąc od objęcia urzędu przez premiera Donalda Tuska i po ośmiu latach skorumpowanych rządów Prawa i Sprawiedliwości (PIS) Jarosława Kaczyńskiego, polska demokracja czeka teraz na odbudowę. Żaden kraj w Europie nigdy nie doświadczył takiej transformacji politycznej.

Przede wszystkim dysponujący wetem polski prezydent Andrzej Duda pozostaje lojalny wobec obalonego populistycznego rządu, a pan prezydent Andrzej Duda pozostaje lojalny wobec obalonego rządu populistycznego. Koalicyjny rząd Tuska nie ma głosów, aby usunąć go ze stanowiska. Gdy pozostało piętnaście miesięcy urzędowania, Duda będzie miał mnóstwo okazji, by na prośbę Kaczyńskiego wprowadzić w Polsce chaos.

Le Temps publikuje felietony napisane przez redakcję lub osoby z zewnątrz, a także opinie i felietony zaproponowane lub zamówione przez osoby prywatne. Teksty te odzwierciedlają poglądy ich autorów. W żaden sposób nie odzwierciedlają one stanowiska mediów.

Zainteresował Cię ten przedmiot?

Nie przegap żadnej z naszych codziennie publikowanych treści – zaprenumeruj już teraz od 29 CHF miesięcznie, aby uzyskać dostęp do wszystkich naszych artykułów, plików i analiz.

Sprawdź oferty

Dobre powody, aby subskrybować Le Temps:

  • Oglądaj całą nieograniczoną zawartość na stronie i aplikacji mobilnej

  • Dostęp do wersji papierowej w wersji cyfrowej przed godziną 7:00.

  • Skorzystaj z ekskluzywnych ofert zarezerwowanych dla abonentów

  • Uzyskaj dostęp do archiwów

READ  Polska została ponownie skazana przez Europejski Trybunał Praw Człowieka za próby wymierzenia sprawiedliwości