Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Jak inwazja Hitlera na Polskę 1939”: rosyjski oligarcha z Riwiery Francuskiej sprzeciwia się wojnie Władimira Putina na Ukrainie

„Jak inwazja Hitlera na Polskę 1939”: rosyjski oligarcha z Riwiery Francuskiej sprzeciwia się wojnie Władimira Putina na Ukrainie

Front antywojenny na Ukrainie zajął nowe stanowisko Rosyjska oligarchia. Boris Minst, nie za Władimir Putin Od początku XXI wieku otwarcie krytykował na swoim blogu inwazję na Ukrainę.

Mieszkający obecnie na emigracji założyciel funduszu inwestycyjnego O1 Group porównał penetrację wojsk rosyjskich na ziemi ukraińskiej. „Najazd Hitlera na Polskę 1939”.

Najtragiczniejsze wydarzenie naszego stulecia

„Inwazja na Ukrainę zaszokowała świat. Pisze, których nazwisko znalazło się na czarnej liście Wielkiej Brytanii Seria komentarzy opublikowanych na stronie Jewish News. Wraz z najazdem Hitlera na Polskę w 1939 roku jest to najtragiczniejsze jak dotąd wydarzenie naszego stulecia (…) Kategorycznie potępiam inwazję Rosji na Ukrainę. Usprawiedliwienia i uzasadnienia obu tych inwazji są identyczne, bezpodstawne i rażąco mylące”.

Boris Mintz kłócił się z Władimirem Putinem, odkąd były agent KGB został prezydentem Federacji Rosyjskiej. „Od początku moje relacje z Władimirem Putinem były trudne. (…) Trzy dni po tym, jak został prezydentem, podzieliłem się swoją wizją rozwoju samorządu lokalnego w Rosji, a dzień później zostałem usunięty z urzędu. Nigdy nie mieliśmy takich samych poglądów”.Mówi na swoim blogu.

Właściciel dwóch domów w okolicy Cannes?

Dla tego byłego bliskiego przyjaciela Borysa Jelcyna było to „Nie można być cicho”. „Kiedy świat z przerażeniem obserwuje, jak Putin kontynuuje swoją agresywną i nielegalną militarną inwazję na Ukrainę, będę nadal publicznie odnosić się do tej kwestii i robić wszystko, co w mojej mocy, aby wesprzeć ukraińskie ofiary tego ataku. Kochani, będę nadal publicznie sprzeciwiać się Putinowi. autokracja, tak jak to robiłem wcześniej”.

Według naszych kolegów z OPSBoris Mintz pojawia się wraz z żoną i synem w dokumentach majątkowych dwóch domów z basenami w Thiol-sur-Merill. Kupowane są za pośrednictwem firm zarejestrowanych w rajach podatkowych.

Jak Leonid Fedun…

Z tym publicznym stanowiskiem przeciwko wojnie na Ukrainie Boris Mintz dołącza do innego znanego rosyjskiego oligarchy z Lazurowego Wybrzeża. Na początku konfliktu zarząd koncernu naftowego Łukoil wykonał telefon „Szybki koniec konfliktu zbrojnego” I wskaż wsparcie „Jego rozstrzygnięcie w drodze negocjacji i środków dyplomatycznych bez zastrzeżeń”.

Jeden z kluczowych interesariuszy ŁukoilNajwiększy rosyjski producent ropy z własnymi stacjami paliw w Europie Leonid Fedun. Przez wiele lat był właścicielem Villa Joya w Saint-Jean-Cap-Ferrat.

READ  Polska tnie o połowę fundusze dla ukraińskich uchodźców – EURACTIV.com

„Rosja codziennie niszczy cywilów, zabija ukraińskie dzieci i wystrzeliwuje rakiety w obiekty cywilne, w których nie ma obecności wojskowej. Kraj zabójców. Kraj terrorystyczny”, potępił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Jeśli podoba Ci się ten film, możesz go polubić!
Subskrybuj nasz kanał i włącz powiadomienia, aby nie przegapić naszych kolejnych filmów

Aby nas wesprzeć, zapisz się do Nice-Matin ► https://abo.nicematin.com/abonnement/formules

La Quotidienne, Jedzenie, Toudoum, Już jutro… Znajdź więcej naszych biuletynów ► https://www.nicematin.com/newsletters

Strona internetowa ► https://www.nicematin.com/
Facebook ► https://www.facebook.com/Page.NiceMatin
Twitter ► https://twitter.com/Nice_Matin
Instagram ► https://www.instagram.com/nice_matin/

#Ukraina #WarinUkraina #Zelensky #Rosja #Putin
#nicematin #nicematin_video #varmatin #PACA
” />