Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

iOS 17, Apple Glass, 15-calowy MacBook Air… Nasze prognozy na WWDC 2023

iOS 17, Apple Glass, 15-calowy MacBook Air… Nasze prognozy na WWDC 2023

Konferencja dedykowana programistom Apple, WWDC 23, odbędzie się 5 czerwca 2023 roku. Spodziewanych jest kilka zapowiedzi dotyczących iOS, watchOS i macOS z ewentualną zapowiedzią Apple Glass w pierwszej linii.

Tim Cook, prezes Apple na WWDC 20 // Źródło: Apple

Szybkie prezentacje produktów i usług są niewątpliwie gotowe, by zachwycić internautów… Nadchodzi WWDC 2023. Konferencja deweloperska odbędzie się w dniach 5-9 czerwca 2023 roku z tradycyjną sekwencją otwarcia pierwszego dnia.

iOS 17: Większa niż oczekiwano aktualizacja

Tradycyjnie na WWDC Apple prezentuje najnowszą wersję iOS, swojego systemu operacyjnego dla iPhone’ów. Można się więc spodziewać, że iOS 17 zostanie zaprezentowany po raz pierwszy podczas WWDC 2023.

Jeśli firma z Cupertino działa jak zwykle, iOS 17 powinien być dostępny tego samego wieczoru, co wieczór otwierający WWDC 2023 dla deweloperów. Publiczna beta powinna nastąpić latem. iOS 16 wszedł w ten etap w lipcu 2022 roku Na przykład.

źródło :

Duże oczekiwania co do tej aktualizacji to: sideloading accessibility, czyli możliwość instalowania innych sklepów z aplikacjami na iPhonie, ekran blokady o zwiększonej pojemności czy nowe mile widziane opcje dostępności.

Apple Glass / Reality Pro: będzie, czy nie będzie?

Okulary Arlesian mogłyby zostać zaprezentowane par excellence dla marki Apple podczas WWDC 2023. Jest to przynajmniej jedna z mocnych zapowiedzi tego wydarzenia ze względu na liczne plotki wskazujące kierunek nadchodzącej premiery.

Ilustracja przedstawiająca Tima Cooka ze szklanym jabłkiem
Ilustracja przedstawiająca Tima Cooka ze szklanką Apple // Źródło: wygenerowane przez AI ze stabilnym spreadem

Filiżanki oczywiście, ale w jakiej formie? Większość przecieków wskazuje na urządzenie rzeczywistości mieszanej, które jest mocno nastawione na wyświetlanie elementów wirtualnych na znanej nam rzeczywistości. Urządzenie będzie niezależne i dlatego nie będzie potrzebowało wsparcia innego urządzenia, aby wyświetlić te elementy.

Może zintegrować panele micro-Oled 4K. Zastosowany system operacyjny będzie zupełnie nowy i będzie się nazywał RealOS lub xrOS. Wspomniana cena waha się między 1000 a 3000 USD, więc nie będzie to produkt na każdą kieszeń.

READ  Wkrótce WhatsApp staje się niedostępny na wielu telefonach

zegarekOS 10

O ile nie jesteś zaskoczony, Apple powinien również wprowadzić swoją nową wersję systemu watchOS. Najnowsza plotka obiecuje również, że będzie to duża aktualizacja dla Apple Watch.

Widok siatki aplikacji, To jest piekło na ziemi // Źródło: Chloé Pertuis – Frandroid

Jedną z najfajniejszych rzeczy może być możliwość synchronizacji zegarka Apple Watch z iPadem lub komputerem Mac. W tej chwili tylko iPhone może korzystać z Apple Watch. Inną możliwością jest pojawienie się widżetów na zegarku, podobnie jak kafelki Wear OS.

15-calowy MacBook Air i macOS

Po stronie świata PC plotki są mniej przekonujące. MacOS 14 zapowiada się jako miękka aktualizacja, kolejny układ ARM M3 nie jest jeszcze gotowy, a jeśli czekamy na 15-calowego MacBooka Air, to ten ostatni nie powinien zrewolucjonizować oferty.

Nowy Mac Studio M2 również będzie w dobrym guście, zwłaszcza na konferencji skierowanej do deweloperów i profesjonalistów. Ale może być za wcześnie na odnowienie Mac Studio, które zostało wprowadzone w marcu 2022 r.


Czy korzystasz z Google News (Wiadomości we Francji)? Możesz śledzić swoje ulubione media. On podąża Frandroid w Wiadomościach Google (i inni Numerama).