Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

iOS 15.1: Ostateczna wersja dostępna online z SharePlay i ProRes

To pierwsza duża aktualizacja iOS 15, po serii wydań konserwacyjnych, które zostały użyte do aktualizacji robaki i Awaria bezpieczeństwa irytujący. iOS 15.1 ma wiele nowych funkcji, zaczynając od dużej, której brakuje w ostatecznej wersji: SharePlay.

Funkcja współdzielenia treści pozwala cieszyć się muzyką, filmami i serialami razem przez FaceTime – w kompatybilnych aplikacjach i tak długo, jak wszyscy subskrybują te same usługi, co ogranicza wpływ tej nowości. Które, nawiasem mówiąc, nie jest jeszcze dostępne w macOS Monterey.

Podgląd SharePlay do udostępniania treści i ekranów w iOS 15, macOS Monterey i tvOS 15

Inną dużą funkcją w iOS 15.1 jest obsługa nagrywania wideo ProRes dla iPhone’a 13 Pro i 13 Pro Max. Opcja, którą docenią profesjonaliści, ale uważaj, filmy ProRes są ciężkie: 1 minuta w ProRes HDR spada do 1,7 GB w HD i 6 GB w 4K! Powodzenia w przenoszeniu tego na Maca z Lightning… Aby aktywować tę opcję, przejdź do Ustawień kamera > Formaty.

Zwróć uwagę, że w przypadku przechwytywania po prawej stronie istnieje maksymalny możliwy czas nagrywania w ProRes.

Ta nowa wersja iOS 15 aktywuje również automatyzację z czujników temperatury i wilgotności w aplikacji Home! Nie wygląda to na dużo, ale będzie bardzo praktyczne.

iOS 15.1:

iOS 15.1: Aplikacja Home wie, jak tworzyć automatyzację w oparciu o temperaturę i wilgotność

W dziale audio iOS 15.1 w końcu zapewnia obsługę bezstratnego dźwięku i Dolby Atmos z Apple Music. na HomePods. Aby z niego skorzystać, musisz mieć zainstalowany HomePod w wersji 15.1. Dotarcie do ustawienia aktywacji/dezaktywacji dynamicznego śledzenia ruchów głowy jest teraz łatwiejsze, ponieważ teraz Znajduje się bezpośrednio w centrum sterowania.

W tym czasie Apple wprowadza również ostateczne wersje tvOS 15.1, ponownie z obsługą SharePlay, a także watchOS 8.1.

iOS 15.1: Informacje o wydaniu

UdostępnijPlay

 • SharePlay to nowy sposób udostępniania zsynchronizowanych doświadczeń FaceTime z zawartością z aplikacji Apple TV, Apple Music i innych obsługiwanych aplikacji App Store.
 • Wspólne elementy sterujące umożliwiają każdemu wstrzymanie lub rozpoczęcie odtwarzania, przewijanie do tyłu lub do przodu.
 • Inteligentna regulacja głośności automatycznie wycisza film, program telewizyjny lub piosenkę, gdy Twoi znajomi rozmawiają.
 • Obsługa Apple TV pozwala oglądać udostępnione wideo na dużym ekranie, kontynuując rozmowę FaceTime na iPhonie.
 • Udostępnianie ekranu umożliwia uczestnikom połączenia FaceTime przeglądanie zdjęć, przeglądanie sieci i pomaganie sobie nawzajem.

kamera

 • Nagrywaj filmy w formacie ProRes za pomocą iPhone’a 13 Pro i iPhone’a 13 Pro Max.
 • Ustawienie wyłączające automatyczne przełączanie w tryb makro podczas robienia zdjęć lub nagrywania filmów na iPhonie 13 Pro i iPhonie 13 Pro Max.

Aplikacja Mapy

 • Obsługa kart szczepień COVID-19 umożliwia dodanie weryfikowalnych informacji o szczepieniach do aplikacji Karty i przesłanie ich razem z nią.
Rejestrowanie stanu szczepień w aplikacji Zdrowie (po lewej) oraz na kartach…
…działa również na Apple Watch! Ale tylko w kompatybilnych krajach (tutaj Kanada).

Tłumaczenie

 • Wsparcie dla języka mandaryńskiego (Tajwan) w aplikacji do tłumaczenia i tłumaczeniach systemowych.

Dom

 • Nowa automatyzacja wyzwala się na podstawie istniejącego pomiaru wilgotności, jakości powietrza lub czujnika światła kompatybilnego z HomeKit.

skróty

 • Nowe gotowe akcje, które umożliwiają tworzenie własnych animowanych memów, oraz nowy zestaw gier, dzięki którym możesz spędzać czas z Siri.

Ta wersja rozwiązuje również następujące problemy:

 • Aplikacja Zdjęcia może błędnie wskazywać, że przestrzeń dyskowa jest pełna podczas importowania zdjęć i filmów.
 • Aplikacja pogodowa może nie wyświetlać aktualnej temperatury w Twojej lokalizacji; Animowane kolory tła mogą również nie być wyświetlane poprawnie.
 • Odtwarzanie dźwięku z aplikacji może zostać wstrzymane, gdy ekran jest zablokowany.
 • Mapy mogą nieoczekiwanie kończyć się podczas korzystania z VoiceOver z wieloma mapami.
 • Dostępne sieci Wi-Fi mogą nie zostać wykryte.
 • Algorytmy obliczania pojemności baterii w telefonie iPhone 12s zostały zaktualizowane, aby lepiej szacować pojemność baterii w czasie.
READ  Jak Nvidia zamienia proste zdjęcie w animowane renderowanie 3D przy użyciu sztucznej inteligencji