Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Indochine, Taylor Swift czy Aya Nakamura na Pilate Dunes?  „Nie sądziliśmy, że zostanie to potraktowane poważnie”.

Indochine, Taylor Swift czy Aya Nakamura na Pilate Dunes? „Nie sądziliśmy, że zostanie to potraktowane poważnie”.

Wystarczył prosty projekt szkolny, by wprawić fanów w zawrót głowy. Indochine, Taylor Swift, Aya Nakamura, Lana Del Rey, Damso, DJ Snake, Niska, Manu Chao, a nawet… Britney Spears, wszyscy na koncercie na wydmach Pilat w La Taste du Buch, od 19 do 21 lipca dla „Les Sablignes” Festiwal”. Mało znane wydarzenie w batalionie wzbudziło gniew zwłaszcza mas Indochin.

Wystarczył prosty projekt szkolny, by wprawić fanów w zawrót głowy. Indochine, Taylor Swift, Aya Nakamura, Lana Del Rey, Damso, DJ Snake, Niska, Manu Chao, a nawet… Britney Spears, wszyscy na koncercie na wydmach Pilat w La Taste du Buch, od 19 do 21 lipca dla „Les Sablignes” Festiwal”. Wydarzenie nieznane batalionowi, które szczególnie rozgniewało indochińskich kibiców ze względu na cenę biletów, które sprzedawano po 350 euro na jeden dzień i 950 euro na trzy dni.

Konto „Sableneysfestival” na Instagramie jest nieco przekonujące… ale fałszywe.

Zrzut ekranu Instagrama.

Festiwal ma konto na Instagramie, utworzone w poniedziałek 15 kwietnia, na którym dodaje nowe posty (już usunięte) promujące artystów, film promocyjny. Oraz strona internetowa z biletami. Nie ma jednak możliwości złożenia wniosku. I nie bez powodu, ponieważ jest to tylko projekt klasowy dla trzech studentów Ecole des Arts et Design de Nantes (MJM). Wyrażenie „fałszywe konto projektu szkolnego!” » Ale zostawił go z domysłem.

Emocje w sieci

„Mieliśmy projekt wizualny, który miał stworzyć od podstaw próbny festiwal, od rozwoju artystycznego, przez programowanie, po komunikację i promocję. Przeszliśmy całą drogę tworzenia konta na Instagramie. W jednym poście wspominamy w szczególności Indochiny. „Wtedy na kontach fanów zaczęto komentować i zostałam przeniesiona do grupy” – mówi Molly, która rozpoczęła projekt wraz z dwójką innych uczniów, Mandy i Shanną.

READ  Instaghost - Rozrywka radiowa | forum operowe

Zespół rockowy odpowiedział we wtorek wieczorem, publikując wiadomość na swojej stronie, posuwając się nawet do wysłania prywatnej wiadomości do trzech uczniów, prosząc ich, aby „przestali używać zdjęć grupy lub wspominać o nich na swoim koncie, w przeciwnym razie przekażemy plik”. do naszych prawników.” „Byliśmy zaskoczeni, że zyskało tak duży rozgłos i nie sądziliśmy, że zostanie potraktowane poważnie, ponieważ wspomnieliśmy, że to fałszywe konto” – wyjaśnia Molly. Niektóre konta fanów Indochin również są przekonane, że jest to nadal oszustwo.

Jaser

Uczeń, który woli z humorem podejść do tej absurdalnej sytuacji, kontynuuje: „Wysyłaliśmy wiadomości, ale tak naprawdę nie szukamy. Gdzieś jesteśmy ofiarą tego wszystkiego i na nic nie reagujemy”. „To zupełnie mało prawdopodobne. Z drugiej strony jest to dla nas bardzo interesujące, ponieważ wmawiamy sobie, że to bardzo realne i zabawne”.

Wydmy Piłata o zmroku.
Wydmy Piłata o zmroku.

Archiwa Franka Pirogona/SO

Trzeba powiedzieć, że spektakl festiwalowy, co tłumaczy swoją nazwą od sektora Piłata, do początków XX w. nosił nazwęH Znaleziono XX-wieczną „les Sabloneys”, która dziś stanowi małą plażę daleko na południe od wydm. „Postanowiliśmy zmienić tylko jedną literę w tym imieniu i nadać mu bardziej miękki i osobisty charakter: Les Sableneys” – wyjaśniają uczniowie, którzy znaleźli wymarzone miejsce dla artystów. Jednakże w tym sklasyfikowanym miejscu przyrodniczym nie są dozwolone żadne koncerty ani wydarzenia. Ale niezależnie od tego, trzej uczniowie pomyślnie zaliczyli już projekt klasowy.