Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Igrzyska Olimpijskie 2021: 6 polskich pływaków zdyskwalifikowanych

Sześciu polskich sportowców zostało w niedzielę wykluczonych z igrzysk w Tokio z powodu błędu administracyjnego popełnionego przez ich federację.

I choć w sobotę w stolicy Japonii rozpoczną się zawody pływackie, polska delegacja zostanie znacznie zmniejszona. Jan Holub, Alija Churs, Aleksandra Polanska, Dominika Kosakowska, Bartosz Beszkorowicz i Mateusz Schwanich nie wezmą udziału w zawodach olimpijskich.

Wspomniany, według RMC Sport, fatalny błąd popełnił Polski Związek Pływacki (FZP), punktując sześciu zawodników w poszczególnych wyścigach, kiedy mieli wystartować w sztafecie. Jednak jej prezes Paul Slominsky przyznał się do błędu w oświadczeniu. „Chcę wyrazić mój głęboki żal i smutek z powodu tej sytuacji”.

Szef Polskiego Związku Pływackiego w rozsypce

W tym samym czasie Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wydało oświadczenie, w którym zwróciło się do szefa FZP o przejęcie obowiązków, podczas gdy pływacy domagają się jego zwolnienia. Powinien więc szybko opuścić stanowisko pod presją mediów.

Jedna z sześciu osób dotkniętych tym kolosalnym błędem, Alicia Chors, nie kryła swojego głębokiego bólu i to ona brała udział w dwóch ostatnich edycjach Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku w Londynie i w 2016 roku w Rio. „Wyobraź sobie, że poświęcasz pięć lat swojego życia, a twoje poświęcenia prowadzą do katastrofalnej porażki” – powiedziała pływaczka na swoim koncie na Instagramie.

READ  Przedsiębiorca SPAC Pegasus łączy się z FL Entertainment