Idrissa Gueye i Cubs przelatują nad Polską i kwalifikują się do 1/8 finału

Reprezentacja Senegalu U-17 odniosła we wtorek drugie zwycięstwo w dwóch meczach pierwszej rundy z Polską (4:1) i zakwalifikowała się do 1/8 finału Pucharu Świata w tej kategorii. Głównym architektem tego wielkiego sukcesu była Idrissa Gueye.

Senegal potwierdza swój bilet do 1/8 finału. We wtorek późnym rankiem, podczas drugiego spotkania w grupie D Pucharu Świata U-17, Cubs bez problemu pokonali Polskę (4:1). Na stadionie Si Jalak Harupat w Bandung w Indonezji napastnik Idrissa Gueye otworzył wynik (18), zanim Dominic Zala strzelił swojej drużynie (30). Następnie Gay dał sobie radę, zdobywając jeszcze dwa gole. Po pierwszym zwycięstwie nad Argentyną (2:1) podopieczni trenera Cyrina Saliou Dia kontynuują doskonałą passę. Senegal z sześcioma punktami na sześć możliwych jest liderem swojej grupy i zakończy fazę grupową przeciwko Japonii (piątek, 09:00 GMT).

Jak to zwykle bywa w najważniejszych rozgrywkach, Senegal po raz kolejny zdecydował się rozegrać mecz od początku. Naprzeciw niego staje zespół o zwartej masie i zwartym pomocniku w ustawieniu 3-5-2. Mając niewiele piłek w pierwszych chwilach, Lions preferowali szybkie ataki i od trzeciej minuty wbiegli do polskiej obrony po niskim podaniu Amary Diouf w kierunku Idrissy Gueye, które bardzo krótko trafiło do bramki polskiego bramkarza Michala Mathisa. Po dobrej grze w pierwszym kwadransie Cubs byli później znacznie lepsi i potrafili sprostać wyzwaniom sportowym i fizycznym stojącym przed Danielem Mikołajewskim i spółką.

Idrissa Gueye, dobre ruchy

Jednak nie radząc sobie dobrze z ostatnim gestem, zwłaszcza z licznymi dośrodkowaniami, Cubs zostali niemal zaskoczeni. Polsce w swoim pierwszym prawdziwym stanowisku nie udało się oszukać Cyrine'a Dioufa. Matheus Joseph Skozelas, który zepchnął Ibrahimę Diallo na prawy pas Senegalu, wjechał w pole karne i próbował prawą nogą, ale Serene Diouf był w stanie złapać (16). W tym procesie to Senegal odmraża sytuację. Po rzucie dalekim Serene Falou Diouf Idrissa Gueye uderza głową Liamy Diyemi, który rozbija nerkę Michela Gorgola i podaje do Idrissy Gueye, która podcina piłkę przed Igorem Orlikowskim i otwiera wynik (18. pozycja) .

READ  Superpuchar UEFA 2024 w Warszawie i reintegracja rosyjskich drużyn młodzieżowych

Wynik, który mógłby rozwinąć się dalej na korzyść zawodników Cyrene Dia lub sprawić, że Polska wróci do bramki w 27. minucie Daouda Dijung posłał mocny strzał w słupek, ale Cyrene Diouf zdecydowanie go zablokował. Dzięki wszystkim dobrym strzałom Idrissa Gueye będzie deptać po piętach Mamadou Geningowi, który wykonuje długie kroki i dośrodkowuje w kierunku pola karnego. W obliczu zagrożenia ze strony Amary Diouf Szala niestety przeniósł się do swojego obozu (30. miejsce). Po pierwszej połowie naznaczonej długą przerwą związaną z pogodą Cubs wrócą do szatni z wyraźną przewagą.

Polska myśli, że się wznowi, Senegal ucieka

Druga połowa będzie żywsza niż pierwsza, nawet jeśli na jej rozpoczęcie będziemy musieli poczekać około dziesięciu minut. To właściwy moment, aby pozwolić Idrissie Gueye na ponowne pojawienie się, aby dodać więcej do rachunku. Po cudownej pracy zespołowej Alpha Touré wykonuje bardzo dobrą robotę w sWspieramy i pośredniczymy w środkowym napastniku Génération Foot, który zdobywa pierwszego gola (52). Choć Marcel Regula obniżył wynik Polski strzałem, który zderzył się z Mamadou Diallo i oszukał Cyrine Diouf (66), Cubs nie mieli czasu zwątpić. Idrissa Gueye robi to ponownie, wykorzystując dobrą pracę Claytona Diandiego i wspaniałe podanie dośrodkowania Ibrahimy Diallo i zdobywając hat-tricka (69).

Senegal kontynuował następnie atak, nie wykorzystując wielu klarownych okazji w ostatnim kwadransie (73, 75, 80, 90, 91), a polski bramkarz spisał się znakomicie. Autorka dubletu podczas pierwszego meczu Amara Diouf tego nie zrobiła Ciężki, nawet jeśli dobrze zakończył spotkanie. Wystarczy powiedzieć, że zagrożenie może nadejść z każdego miejsca w tym zespole. Sirin może skusić Saliou Dię, dla którego potwierdzono już, że strzelił ósmego gola, do przejścia na piątkowy mecz przeciwko Japonii. Senegal, dysponując tymi utalentowanymi zawodnikami, będzie grać mecz za meczem, aby w tych rozgrywkach zajść jak najdalej.