Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Identyfikator twarzy zostanie wyłączony, jeśli ekran został zmieniony przez osobę trzecią zajmującą się naprawą

Jabłko Ustanowiono nowe ograniczenie mające na celu zapobieganie naprawom ich urządzeń poza
Sklep Apple i licencjonowane sklepy. zaczynając od
Iphone 13. Urządzenie może teraz wykryć, czy ekran został zmieniony, a jeśli tak, dezaktywować identyfikator twarzy telefonu, zgodnie z informacjami z naprawię to Przekazany przez telefonandroidw ten piątek.

To ograniczenie oprogramowania jest możliwe dzięki małemu chipowi odpowiedzialnemu za ustanowienie powiązania między ekranem a systemem operacyjnym telefonu. W przypadku naprawy chip ten musi być aktywowany za pomocą dedykowanego narzędzia dla autoryzowanych warsztatów. Powinni również zarejestrować naprawę i powiązać numer seryjny i numer monitora z numerem telefonu. Istnieje kilka procesów, które sprawiają, że naprawa jest prawie niemożliwa dla technika innej firmy.

Aktywne ograniczenie

Jedyne rozwiązanie, jakie znalazły niektóre sklepy mniejszościowe: przenieś slajd ze starego ekranu na nowy ekran funkcjonalny. Ale ta manipulacja wymaga co najmniej trzydziestu minut pracy kompetentnego eksperta wyposażonego w wiele drogich narzędzi. „Gdyby każda naprawa ekranu wymagała dużo pracy, zrezygnowałbym” – powiedział jeden z naprawiających.

Pamiętaj, że użytkownicy nie zawsze są informowani o zablokowaniu identyfikatora twarzy ich telefonu. Tylko iPhone 13s z systemem iOS 15.1 wyświetli powiadomienie: „Nie można aktywować Face ID na iPhonie”. Ponadto Apple od dawna instruuje swoich techników, aby odmówili naprawy, a także wszelkich usług wsparcia iPhone’a, który ma baterię, która została wymieniona przez nieautoryzowanego technika.

READ  Uważaj, to niewykrywalne złośliwe oprogramowanie zamieni twoje życie w piekło