Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ich dzieci nazywają się Alexa i błagają Amazon o zmianę imienia swojej wirtualnej asystentki

W obliczu licznych nękania i komentarzy pod adresem ich małej córki Alexy, rodzice błagają Amazon o zmianę nazwiska jej wirtualnej asystentki. Nie są jedynymi, którzy poprosili giganta internetowego o zmianę nazwy swojego asystenta na „mniej ludzkie”.

Kredyty: YouTube

Jeśli niektórzy ludzie nie zawahają się to zrobić Połącz ich dzieci z Twifią, aby zarobić 18 lat darmowego internetuInni musieli żyć z dokuczaniem i informacją zwrotną każdego dnia, odkąd ich imię stało się jedną z najczęściej używanych wirtualnych asystentek na świecie: Alexa. Oto, co rodzice małej Alexy powiedzieli naszym kolegom z BBC بي.

Ponieważ krąży Wirtualny asystent Amazonbyła dziewczyna Ofiara codziennego nękania i napaści na studiachOd uczniów i nauczycieli. “Zacząłem nie chcieć się już pojawiać z powodu żartów i luzu. Była i nadal jest dzieckiem, ale dorośli uważali, że można się z niej śmiać. Szkoła jej nie pomogła i powiedziała, że ​​musi rozwinąć swoją elastyczność” Matka Alexy wyjaśnia BBC.

Mała Alexa cierpi teraz na poważne zaburzenia psychiczne i w obliczu jej cierpienia rodzice podjęli pomocną decyzję: Legalna zmiana imienia dziecka. “Jest teraz w znacznie lepszym miejscu. Zrywamy więzi z jej starymi „przyjaciółmi” i zapisujemy ją do nowej szkoły, aby dać jej nowy początek. Niesprawiedliwość jej nie opuści i nie opuścimy jej. Amazon musi zmienić domyślne słowo aktywacyjne na swoich urządzeniach. Najwyraźniej nie przeprowadzono wystarczających badań etycznych dotyczących używania nazwy Alexa” – powiedział. Matka Alexy zapewnia nas.

Przeczytaj także: Kobieta o imieniu Siri prosi Apple o zakup MacBooka

Alexa na całym świecie obwinia Amazon

w UK, 4000 osób w wieku poniżej 25 lat nazywa się obecnie Alexa, a niektórzy z ich rodziców opowiadali podobne historie BBC. “Zacząłem w recepcji. Starsze dzieci powiedzą takie rzeczy jak Alexa, zagrają w dyskotekę. Inni chłopcy rozumieli go i krzyczeli na niego rozkazami, mówi Charlotte, matka małej Alexy.

READ  16-calowy MacBook Pro firmy Intel kosztuje mniej niż 2000 euro przed pożegnaniem

Oczywiście ten problem nie ogranicza się do Alexy w Wielkiej Brytanii. Lauren Johson, pochodząca z Massachusetts w Stanach Zjednoczonych, Uruchomiłem kampanię o nazwie Alexa is Human. “Moja córka Alexa ma teraz 9 lat. Wykracza poza „normalne” nękanie i zastraszanie. To wymazanie tożsamości. Alexa stała się synonimem sługi lub niewolnika. To pozwala ludziom traktować ludzi o imieniu Alexa w sposób niewolniczy”. Wyjaśniła.

Ze swojej strony Amazon powiedział sobie:smutne doświadczenia” które zostały udostępnione, wskazując, żeWszelkiego rodzaju zastraszanie jest niedopuszczalne i potępiamy je w najostrzejszych słowach”. Z drugiej strony Amazon podaje, że istnieją Inne słowa aktywacyjne, takie jak Echo lub Komputer, co oznacza, że ​​zmiana nazwy nie jest w porządku dziennym.

Źródło : BBC