Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hotel du Temps: Jak Thierry Ardison ożywił Jean Gabin

Hotel Le Maurice, poniedziałek 22 marca. W tym pięciogwiazdkowym obiekcie przy Avenue Rivoli, w samym sercu Paryża, panuje niesamowity zgiełk. Powrót zamożnych turystów? Nie. Tylko dziesięciu klientów zarezerwowało pokój tego dnia, w tym Isabelle Adjani i jej sześć kotów. Wszystko wchodzi i wychodzi z ekipy telewizyjnej, która zainwestowała w budynek przez trzy dni. Ten Thierry Ardison, zwykły. W wieku 72 lat gwiazda gospodarza wraca do France Télévisions po 15 latach przerwy. „Wszyscy o tym mówią”., Następnie wygnanie na Canal +, a następnie na C8. Dzięki temu nowemu wydarzeniu o nazwie „L’Hôtel du Temps” ponownie znalazł się w centrum uwagi, udzielając pośmiertnego wywiadu celebrytowi, który obchodził swój czas. Nazywa to „fantazją wywiadu”.

Po raz pierwszy Thierry Ardison został wskrzeszony Jean Gabin Legendarny aktor, który zmarł w 1976 roku. Projekt zrealizowany w koprodukcji z 3e il („C à vous”), który został początkowo odrzucony przez Netflix i Amazon przed zatwierdzeniem. Dolphin Arnott (Sponsor służby publicznej) w październiku 2019 r. W sumie zajęło to dwa lata konfiguracji i pomocy CNC, aby osiągnąć budżet w wysokości około 600 000 euro.

Steve McQueen, Audrey Hepburn, Lady Dee …

Na korytarzach paryskiej rezydencji gospodarz po raz pierwszy spotyka animowane zdjęcia Steve’a McQueena i Audrey Hepburn, które przesyłają mu całusa. jest cicho. Orientacja windy, gdzie Thierry Ardison jest dwadzieścia lat młodszy. To, co nastąpi, będzie dziesięciokrotnie bardziej imponujące. Drzwi otwierają się na siódmym piętrze, wychodząc na apartament Belle Étoile, penthouse o powierzchni 650 metrów kwadratowych z widokiem na Wieżę Eiffla. Luksus, który gwiazdy zwykle oferują sobie za 25 000 euro za noc. Tym razem to niezwykle eleganckie miejsce jest tłem dla nowego programu France 3 Friday Night, od początku roku szkolnego. Ubrany w szlafrok wita Gabena Ardisona, którego nazywa „moim małym człowiekiem”. Rozmówca skupia się na głównych fragmentach niezwykłej kariery aktora „Quai des brumes”, „La Belle Equipe”, „Pépé le Moko” i 92 innych filmach, z których niektóre są równie kultowe jak jego wersety.

READ  Quinté PMU - Predict PRIX DE L'OPERA 13 lip. 2022
Jean Gabin w „En cas de malheur”. Rue des Archives / RDA

Mężczyzna w czerni zapyta go też o przeprawę przez powojenną pustynię i spędzone na niej dzieciństwo Merrill (Val d’Oise), Po raz pierwszy wystąpił w Folies Bergère, uczestniczył w 2. Dywizji Pancernej generała Leclerc, stosunki z Mistinguett, wyjazd do Hollywood, ostatnie dni spędzone na ranczu w Normandii, a nawet jego biura polityczne. Jakby jeszcze żył. Przeplatany jest „zegarem czasu”. Dwaj mężczyźni udadzą się do Pompadour, gdzie zajmiemy się stekiem, frytkami i „dzbankiem beaujolais”. Nie ma pytań dotyczących pandemii, żółtych kurtek ani innych aktualnych kwestii. Cała dyskusja opiera się na prawdziwych komentarzach, jakie pojawiły się w tamtym czasie. Małe osiągnięcie po stronie archiwów.

Technicznie poziom jest jeszcze wyższy. To studio efektów specjalnych Mac Guffa przywróciło do życia Jean Gabin dzięki Face Retriever, technologii wykorzystanej w filmie. Grupa E z Alexem Lutzem Bardziej obszerne niż deepfakes propagowane przez „C’est Canteloup” na TF1. Tutaj aktor Cedric Webber (widziany w „Balthasar”, „Alex Hugo”…), który ma sylwetkę zbliżoną do Gabena, jest modelem. Musiał też popracować nad swoimi postawami. Dopiero podczas montażu przyjmie twarz osoby, którą nazwaliśmy „prezydentem”. Aby podwoić głośność, Thierry Ardison nazwał naśladowcę Francois Jerome.

Przeczytaj także> Dzień, w którym Ardison zamknął drzwi do C8

W Morris Bar spotka byłego reklamodawcę Francois Mitterranda (który go wystawił Yves Likcock) W środku rozmowy z niemal prawdziwą Panią Dianą (pseudonim Delphine Lannelle) zostaje zaproszona do udziału w kolejnym numerze „L’Hôtel du Temps”. Kolejna innowacja, kilka postaci pojawia się podczas wywiadu na przezroczystych ekranach, które sprawiają wrażenie hologramów. I tak zobaczymy z pierwszej ręki Louisa de Funesa, Michela Morgana, Marlenę Dietrich czy nawet Michela Audiarda. Inni byli zaplanowani w napisach końcowych, na przykład Yves Montand, Karl Lagerfeld, Johnny Hallyday, Marilyn Monroe i Colucci, zanim ostatecznie przeszli do postprodukcji. Jeśli chodzi o Dalidę, Ardison odpowie jej przez telefon.

READ  Polska: „wysoka” liczba kotów zarażonych grypą

Sebastian Thwin, komik, który zwolnił z Channel +, powraca

W przypadku tej kreacji animator otoczył się w szczególności grupą powtarzających się postaci Sebastian Thwin, który również powrócił Na ekranie po tym, jak został wyrzucony z Channel + po parodiowaniu CNews. Wciel się w rolę strażnika. To on przed wejściem do hotelu Morris wita rozmówcę, nie będąc rozpoznawanym. „Przepraszam. Minęło trochę czasu, odkąd ostatnio widziałem cię w telewizji” – mówi. Thomas Seraphine, jego partner w „The Separate Business” na kanale kodowanym, jest osobistym sługą. Słyszymy także „La vie en rose” Hervé Devoldera na fortepianie i „Touchez pas au grisbi” z Philipem Tilleferdem, nominowanym do pierwszego sezonu „The Voice” na harmonijce ustnej.

wiadomości Nasza lista życzeń

Nasze ulubione do zabawy i kultury.

Kolejną niespodzianką jest to, że widzowie po raz pierwszy dostrzegli Thierry’ego Ardisona z … ponownie, w kilku ujęciach kinowych w utworze „Cold Song” Klausa Nommy’ego. Do tej pory zawsze uważał, aby pojawiać się tylko z przodu. Po dłuższej sekwencji pokaz kończy się rozmową z kelnerem, którą gra Laurence Roustandjee, były prezenter pogody na M6. Do Thierry’ego Ardissona: „Wracasz?”. On: Co miesiąc. Wreszcie mam nadzieję! „