Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gwiazdy „Harry’ego Pottera” składają mu hołd

Gwiazdy „Harry’ego Pottera” składają mu hołd

Aktorka, która grała Narsę Malfoy w popularnej opowieści, zmarła na raka w wieku 52 lat.

Kilka dni po tym, jak pojawiły się wieści o śmierci brytyjskiej aktorki Helen McCrory na raka w wieku 52 lat, jej byłych współpracowników jest wiele pochwał. A w szczególności ci przedstawiciele Harry Potter.

Helen McCrory grała Narcyzę Malfoy, matkę Drago i żonę Lucjusza, w trzech ostatnich filmach z serii. Tom Felton, który grał nikczemnego ucznia Slytherina, wysłał szczerą wiadomość do swojej filmowej matki w poście na Instagramie, wraz ze zrzutem ekranu z filmu:

Pisze: „Nie skorzystałem z okazji, by jej powiedzieć, ale ukształtowała mnie jako osobę, czy to w kamerze, czy poza ekranem”. „Zawsze była taka sama, nieugięta, jej bystry dowcip był ostry jak brzytwa (…), jej serce było dobre i delikatne. Nie przejmowała się idiotami, kiedy znajdowała czas dla wszystkich. Świat. Dziękuję za oczyszczenie mnie z drogi i wzięcie mnie za rękę, kiedy tego potrzebowałem. ”.

„Byłem bardzo wzruszony”.

Jej mąż, Damien Lewis, gwiazda serialu, ogłosił śmierć Helen McCrory ojczyzna. Razem mają dwoje dzieci w wieku 15-14 lat. Jason Isaacs, tłumacz sagi o Harrym Potterze Lucjusza Malfoya, przesłał im wiadomość o wsparciu na Instagramie: „Jego największym osiągnięciem było znalezienie rodziny, która była jego bazą i miłością”. on pisze. „Stracili tak wiele i całą moją miłość przesyłam Damienowi i dzieciom”. Brytyjski aktor nadal opowiada o swoim wspólnym doświadczeniu:

„Kilkadziesiąt lat temu Helen i ja wzięliśmy udział w przesłuchaniu do filmu. Wróciłem do domu i powiedziałem do Emmy (Hewitt, żona, przyp. Red.):„ Myślę, że poznałem najwspanialszą aktorkę, jaką kiedykolwiek widziałem. „Nigdy jej nie widziałem.” Po latach. Widząc, jak urzeka swoją publiczność, już tak nie myślę, wiem o tym. Chociaż byłem pod dużym wrażeniem lokalizacji sesji Harry Potter, Bycie mężem jej ekranu i śmiech z wielką Helen McCrory zawsze będzie główną atrakcją.

„Ok, hojny i niesamowicie zabawny”

Daniel Radcliffe, który przedstawił swoje funkcje młodemu magowi, gwieździe sagi podczas ośmiu filmów, które ją tworzą, odpowiedział w swoim przekazie Metro:

„Helen to jeden z najbardziej niesamowitych aktorów, z którymi pracowałem w filmach. Harry Potter. Z łatwością wiedziała, jak stać się apodyktyczną i zniewalającą w swojej roli, jednocześnie będąc niesamowicie uroczą, hojną i zabawną osobą. Jest także jednym z najfajniejszych ludzi, jakich kiedykolwiek spotkałem w tym sensie, że nie mogę sobie nawet wyobrazić, żeby był zdenerwowany lub zestresowany. Wciąż była całkowicie pewna tego, kim jest i co robi. Miała wielki talent i wspaniałą osobowość i będziemy za nią bardzo tęsknić ”.

JK Rowling, autorka książek, które doprowadziły do ​​powstania filmów, powiedziała, że ​​czuje się „smutna” na Twitterze, chwaląc „niesamowitą aktorkę i cudowną kobietę, która wkrótce zmarła”.

READ  Thiago Rodriguez ogłasza odwołanie spektaklu „Migranci” Christiana Loby - Libération

Oprócz aktorów Harry PotterWielu komików, którzy pracowali z Helen McCrory, podzielało swój smutek. W szczególności Cillian Murphy, który udzielił mu odpowiedzi w serialu Maski Peaky.

Helen McCrory urodziła się w 1968 roku i zagrała w kilkunastu filmach i serialach. W 2012 roku zagrała w filmie o Jamesie Bondzie Upadek nieba Obok Daniela Craiga.