Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hmm, Chromecast… Google chce, aby wszystkie Twoje urządzenia były połączone bardziej niż kiedykolwiek

Google wykorzystuje targi CES 2022, aby pokazać, jak bardzo zamierza zwiększyć interoperacyjność naszych podłączonych urządzeń, korzystając m.in. ze standardu Matter.

Podłączanie urządzenia kompatybilnego z materiałami za pomocą szybkiego parowania

Połączenie urządzenia zgodnego z materiałami za pomocą funkcji Fast Pair // Źródło: Google

Na uboczu WPG 2022Google chciał też tworzyć reklamy wszędzie. Możliwość poznania niektórych projektów Mountain View na 2022 r., zwłaszcza w przypadku połączonej strony domowej. A więc pytanie brzmiało Jesteś standardową sprawą Kierowany przez wielu głównych graczy w technologii, ale także Chromecast.

Zacznijmy od przypomnienia sobie, czym jest materia. Jest to zintegrowany standard m.in. w iOS i Google, którego celem jest promowanie kompatybilności między połączonymi obiektami i ekosystemami już skonfigurowanymi przez różnych producentów. Innymi słowy, chodzi o to, aby móc kontrolować swoje urządzenia bez rozróżniania między platformami. Krótko mówiąc, większa wygoda dla użytkownika.

Ważniejsze, aby ułatwić komunikację

Tak więc, dzięki integracji Matter z Androidem, Google ogłosił, że w nadchodzących miesiącach będzie można korzystać Usługa szybkiego parowania szybko sparować zNowe inteligentne urządzenia gospodarstwa domowego zgodne z Matter dla Twojej sieciTo samo dotyczy podłączanych urządzeń Strona główna Google lub towarzyszące aplikacje. Wszystko „w kilka kliknięćDlatego konieczne będzie uważne śledzenie ewentualnych zapowiedzi na ten temat, być może na zbliżającej się konferencji Google I/O.

Mówiąc o Fast Pair, wiedz też, że Google też planuje Uproszczone podłączenie głośników do Google TV i Android TV (wśród innych ulepszeń protokołu).

Więcej urządzeń obsługujących Chromecasta

W innej witrynie Google chce również nadal wdrażać usługę Chromecast tak szeroko, jak to możliwe, aby przesyłać strumieniowo treści z jednego smartfona na inne urządzenie. I dlatego , „W nadchodzących tygodniachTa technologia stanie się kompatybilna z większą liczbą marek i zacznie od w ciąży i Wzmacniacze Podpisany Bose.

READ  Sony ogłasza zawieszenie odnowienia członkostwa PlayStation Plus

Ogólnie rzecz biorąc, Google chce wykorzystać interoperacyjność podłączonych urządzeń. w tym kontekście, Asystent Google pozwoli na większą kontrolę nad Twoimi samochodami Dopóki Współpraca między komputerami z systemem Android, Windows i Chrome OS jest coraz bliższa.

Czy chcesz, aby kompletny system automatyki domowej łączył cały (lub prawie) dom? Nieco proste. O ile rozumiesz różne protokoły komunikacyjne. wyjaśnienia.
Czytaj więcej


Do śledzenia nas zapraszamy do Pobierz naszą aplikację na Androida i iOS. Będziesz mógł czytać nasze artykuły i pliki oraz oglądać najnowsze filmy na YouTube.

Znajdź wszystkie wiadomości z WPG 2022