Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Activision pozywa firmę sprzedającą oprogramowanie o oszustwo w „Call of Duty”

Activision, jeden z największych światowych wydawców gier wideo, Złożyć skargęWtorek, 4 stycznia, przeciwko EngineOwning, głównej stronie poświęconej oszukiwaniu w grach wieloosobowych. Podobnie jak wiele innych witryn, EngineOwning sprzedaje swoim klientom oprogramowanie, które oferuje korzyści w strzelankach online, na przykład automatyczne celowanie w przeciwników lub widzenie przez ściany. Program jest sprzedawany jako subskrypcja, a ceny wahają się od 5 euro za trzy dni do 45 euro za sześć miesięcy, w zależności od gry.

Na swojej stronie EngineOwning oferuje narzędzia do cheatów w wielu popularnych grach wieloosobowych Activision, takich jak epickie tytuły. Wezwanie do służby (strefa wojny, ostatnio czoło, ale również nowoczesna wojna). Lokalizacja „Nadaje się do opracowywania, sprzedaży, dystrybucji i marketingu różnych narzędzi do oszukiwania i hakowania w popularnych grach online, z grami Call of Duty na czele”., wyjaśnia Activision w skardze złożonej w Stanach Zjednoczonych przed sądem w Kalifornii.

Przeczytaj także Od zwycięstwa ekonomicznego do wyrzeczenia się pracowników, kręta ścieżka szefa Activision

Na celowniku padło wielu obywateli niemieckich

Dokument sądowy jest skierowany przeciwko dwóm niemieckim podmiotom gospodarczym, CMM Holdings SA i EngineOwning Software UG, oskarżonym o bezpośrednie powiązanie ze stroną sprzedającą oszukańcze oprogramowanie. Skarga skierowana była również do kilku osób, w tym Valentine’a Ricka, obywatela Niemiec, który został mianowany przez Activision głównym dyrektorem EngineOwning i prezesem dwóch wymienionych powyżej firm. „Firma Activision skontaktowała się z Rickiem w 2018 i 2020 roku w sprawie jego zaangażowania w EngineOwning i jego witrynę, a w odpowiedzi twierdziła, że ​​sprzedała witrynę anonimowemu kupującemu. Rick nigdy nie przedstawił dowodów takiej sprzedaży”i potwierdza amerykański redaktor w swojej skardze.

Programy oszukujące są przedmiotem gry w kotka i myszkę wśród wydawców gier i deweloperów, którzy chcą oszukać czujność studiów.

Kilka innych osób, w większości mieszkających w Niemczech, zostało nazwanych i oskarżonych o udział lub udział w działalności EngineOwning lub rozwoju oprogramowania. Inni użytkownicy Internetu w dokumencie są identyfikowani tylko przez ich alias. Oprogramowanie do oszustw istnieje od dłuższego czasu i jest przedmiotem gry w kotka i myszkę między konkurencyjnymi wydawcami gier, którzy instalują coraz bardziej wyrafinowane detektory, a programistami, którzy chcą oszukać czujność wytwórni, tworząc osobne narzędzia. Najbardziej znany, jak hakerzy ścienni (aby zobaczyć przez ściany) i celboty (na przykład automatyczne kierowanie się do głowy przeciwnika) jest obsesją studia, ponieważ psuje wrażenia dla graczy, którzy nie oszukują, i może odstraszyć użytkowników, jeśli stanie się zbyt mainstreamowe.

READ  cette wersja peut remplacer Windows lub macOS sur vos PC

To nie pierwszy raz, kiedy oszukańczy twórcy i dostawcy oprogramowania stają się celem sądów. W kwietniu chińskie władze we współpracy z gigantem technologicznym Tencent przeprowadziły operację przeciwko tak dużej sieci działającej poza Chinami i Oskarżony o generowanie ponad 70 milionów dolarów przychodu.

Przeczytaj nasze podsumowanie: Molestowanie seksualne Activision Blizzard: jak gigant gier wideo pogrąża się w chaosie