Hiszpania: Pique (Barcelona) został wyrzucony z boiska w przerwie w ostatnim meczu w swojej karierze

W filmie pokazanym w telewizji, gdy zawodnicy szli do szatni, Pique zwrócił się do sędziego meczu Jesúsa Gila Manzano, wskazując na niego, rzekomo oskarżając go o jego decyzje z pierwszej połowy.

Według hiszpańskich mediów, Pique zapytał sędziego: „Ale czy zdajesz sobie sprawę, kogo wyrzuciłeś?”

Pół godziny po meczu, polski napastnik Robert Lewandowski (31 l.) został wyrzucony z boiska przez Gila Manzano po tym, jak ukarał go drugą żółtą kartką za zbyt męski pojedynek powietrzny z Davidem Garcią. Już w 11. minucie ostrzegał go przed żółtym kolorem.

To druga czerwona kartka w karierze Polaka, który został wykluczony już w meczu Dortmund-Hamburg 9 lutego 2013 roku, dokładnie w tej samej minucie we wtorek (31), po strzeleniu jedynego gola dla Borussii, pokonanie. 4-1.

Czerwona kartka Pique nie pojawiła się w telewizji, ale została potwierdzona przez LaLigę na swojej stronie internetowej na początku drugiej połowy.

Z tym czerwonym kolorem, jedenastym w swojej długiej karierze w FC Barcelona, ​​Pique równa się Hristo Stoichkovowi na szczycie rankingu piłkarzy Barcelony, którzy otrzymali najwięcej czerwonych kartek, o dwie więcej niż Pep Guardiola (9).

Pique z zaskoczeniem ogłosił w czwartek, w wieku trzydziestu pięciu lat, wycofanie się z gry po tym meczu w Pampelunie, a w sobotę pożegnał Camp Nou w wygranym meczu z Almerią (2:0), gdzie służył .

Gil Manzano słynie z listy celebrytów, które wysłał do szatni: Luisa Suareza, Neymara, Garetha Bale’a, Casemiro, a co za tym idzie teraz Lewandowskiego i Pique.