Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hiszpania: 6000 imigrantów przybyło do Ceuty w jeden dzień, a 1500 wróciło do Maroka

Hiszpania: 6000 imigrantów przybyło do Ceuty w jeden dzień, a 1500 wróciło do Maroka

Granice – Tysiące ludzi, w tym wielu nieletnich, przybyło w poniedziałek do hiszpańskiej enklawy pływając lub pieszo z sąsiedniego Maroka, w niespotykanym dotąd tempie według władz hiszpańskich.

Przyjazd rozpoczął się o pierwszym świetle dnia i trwał do późnego poniedziałku do wtorkowego wieczoru w Ceucie. Początkowo było to zaledwie kilkaset osób, pochodzących z marokańskich plaż położonych kilka kilometrów na południe od hiszpańskiej enklawy, na północny zachód od Maghrebu. Z biegiem godzin liczba ta będzie rosła, aby ją osiągnąć „Około 6000 osób” Według hiszpańskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Fernando Grande Marlaska, No. „Rekord” Według rzecznika powiatu.

„W tej chwili wydaliliśmy 1500 takich osób i jesteśmy w drodze, aby kontynuować separacje” – dodał.Minister powiedział we wtorek rano w publicznej telewizji hiszpańskiej. Sytuacja skłoniła premiera Hiszpanii do odwołania we wtorek wizyty w Paryżu.

Ponadto 86 migrantów udało się we wtorek przekroczyć wysoką barierę chroniącą hiszpańską enklawę Melilla z Maroka, podała gubernatorstwo. W całości, „Ponad 300” oryginalni ludzie Z Afryki Subsaharyjskiej Spróbuj przekroczyć punkt kontrolny „Około 4:45”. Pomiędzy nimi, Udało się wejść 85 kobiet i mężczyzn. Powiedziała w oświadczeniu.

Pływanie lub chodzenie

W Ceucie wśród imigrantów było wielu nieletnich – około tysiąca – i kobiet. Niektórym udało się dotrzeć do tego obszaru drogą morską, czasem za pomocą nadmuchiwanych boi lub nadmuchiwanych łodzi. Inni byli w stanie odbyć tę podróż pieszo podczas odpływu. Mężczyzna utonął na drodze.

Muhammad bin Issa, szef Północnego Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Fnideq, kilka kilometrów od Ceuty, potwierdza, że ​​przepływ ten dotyczy głównieNieletni, ale także rodziny, wszyscy MarokańczycyLokalne władze wskazały, że osoby te miały być zakwaterowane w szopach zlokalizowanych na wybrzeżu Trajal, ale ocena sytuacji wciąż trwa.

READ  Prawda czy fałsz. Guo Wengui, chiński miliarder, który powiedział, że „niedługo nastąpi katastrofa szczepionkowa”

Dziś wieczorem hiszpańskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło wzmocnienie 200 dodatkowych pracowników miejscowej kadry Straży Cywilnej i Policji Państwowej. „Władze Hiszpanii i Maroka zawarły niedawno porozumienie dotyczące powrotu obywateli Maroka przybywających do ich krajów w celu pływania ”., Wskazuje komunikat prasowy potwierdzający, że:Kontynuowano kontakty z władzami Maroka„Lubić”stały”.

Napięcia z Marokiem

Relacje między Madrytem a Rabatem stały się napięte pod koniec kwietnia, kiedy przywódca saharyjskich separatystów na froncie Polisario, Ibrahim Ghali, został przyjęty na leczenie na terytorium iberyjskim. Następnie Maroko wezwało hiszpańskiego ambasadora do wyrażenia „niezadowolenie”.

Status Sahary Zachodniej, byłej hiszpańskiej kolonii obecnie rozpatrywanej przez ONZTerytorium nieautonomiczneOd ponad 45 lat królestwo sprzeciwia się linii Polisario, wspieranej przez Algierię. Ten ostatni domaga się referendum w celu samostanowienia, podczas gdy Maroko proponuje autonomię podlegającą jego suwerenności.

Przeczytaj także

  • Maroko: Wielu migrantów zostało rannych po zmuszeniu do granicy hiszpańskiej w Ceucie

W poniedziałek wieczorem władze Maroka nie udzieliły żadnej odpowiedzi. Od początku roku do 15 maja hiszpańskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych policzyło 475 imigrantów, którzy już przybyli do Ceuty, co oznacza ponad dwukrotny wzrost w ubiegłym roku w tym samym okresie. Ta enklawa i enklawa Melilli to jedyne granice lądowe Unii Europejskiej z Afryką.

Na ten sam temat

Najczęściej czytane artykuły

Mubasher – Asharq Al-Awsat: Biden wyraża poparcie dla zawieszenia broni z Netanjahu

Na żywo – Covid-19: Indie odnotowują najbardziej śmiercionośne dni od początku pandemii

Gerald Darmanen został wezwany na demonstrację policyjną przed zgromadzeniem 19 maja

Czy Komisja Europejska naprawdę opowiada się za ustaleniem wieku emerytalnego na 70 lat?

READ  bezpośredni. Wojna na Ukrainie: w Bachmucie Zełenski ostrzega, że ​​„intensywność walk rośnie”

Karta kredytowa: Twoje zakupy online o wartości powyżej 30 € podlegają silnemu uwierzytelnianiu


Broni ambicji informacyjnych
WolnyI
Został zweryfikowany Każdy może uzyskać do niego dostęp dzięki dochodowi
Sława medialna .

Aby pomóc nam w utrzymaniu tej bezpłatnej usługi, możesz „zmienić swój wybór” i zaakceptować wszystkie pliki cookie.

Dowiedz się więcej.