Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Harmonogram, publiczność, goście … wszystko, co musisz wiedzieć o narodowym hołdzie dla Jean-Paul Belmondo w czwartek w Invalides

Ikona francuskiego kina Jean-Paul Belmondo zmarł w poniedziałek w wieku 88 lat. Francja złoży mu hołd w czwartek 9 września na imprezie w Invalides od 16:30 do Pałacu Elizejskiego. Odbędzie się w obecności rodziny aktora, krewnych, członków rządu oraz osobistości ze świata kultury i sportu.

1000 miejsc zostanie również otwartych dla publiczności, która może przyjść bez rejestracji do Invalides, po okazaniu ważnej karty zdrowia. Na zewnątrz zostaną zainstalowane dwa duże ekrany dla tych, którzy nie będą mogli wejść. Adwokat aktora zauważa również, że pogrzeb aktora odbędzie się w Saint-German-des-Près w piątek o godzinie 11 rano.

Od poniedziałku kilka postaci ze świata kina wyraziło życzenie, aby narodowy hołd dla Jeana Paula Monde był otwarty dla publiczności. “To wymiar osobowości i mam nadzieję, że jest częściowo otwarty dla publiczności. Ponieważ Jean-Paul Belmondo cieszył się świętym szacunkiem publicznościDoceń producenta Alana Terziana na LCI.

„Myślę, że zaszczytem był Johnny Hallyday (w Madeleine – przyp. red.) Był bardzo przystojny i bardzo silny, a Jean-Paul Belmondo nie zasługuje na mniej, a w inny sposób na coś innego, ale Prezydent Rzeczypospolitej będzie wiedział, jak znaleźć ”, Ze swojej strony zapowiedział Thierry Frémaux, delegat generalny festiwalu w Cannes.

W październiku 2018 roku Cour des Invalides gościł już narodowy hołd dla piosenkarza Charlesa Aznavoura. Pod przewodnictwem Emmanuela Macrona odbyła się z udziałem 200 gości, a publiczność została zaproszona według ściśle nadzorowanych organów. W grudniu 2017 roku to pisarz Jean Dormison otrzymał tam Honor Republiki.

READ  Gala amfAR: Sharon Stone przybywa ze swoim najstarszym synem na najważniejszą imprezę festiwalu filmowego w Cannes