Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Gubernator Martyniki ogłasza powrót ważnych powodów między marcem

W komunikacie prasowym (wieczorem w czwartek 8 lipca 2021 r.) gubernator Martyniki ogłosił powrót ważnych powodów, aby podróżować między Martyniką a Gwadelupą dla osób nieszczepionych. Pogarszająca się sytuacja uzasadnia także dalsze działania od jutra.


Ożywienie przypadków koronawirusa na Martynice spowodowało wprowadzenie najnowszych środków ogłoszonych w czwartek wieczorem (8 lipca 2021 r.) przez prowincję Martynika.

Od piątku 9 lipca 2021 r.:

♦ Jakiekolwiek zgromadzenie więcej niż 10 osób na drogach publicznych jest zabronione, z wyjątkiem oficjalnych uroczystości, demonstracji protestacyjnych, zawodów sportowych, w których uczestniczy mniej niż 50 zawodników oraz imprez bez podawania posiłków, które są dozwolone przez burmistrzów w ich gminach.

♦ Każdy, kto bierze udział w koncercie, pokazie, pokazie, spotkaniu lub imprezie sportowej, musi usiąść i nosić maskę ochronną na czas trwania imprezy. Organizatorzy nie mogą pomieścić więcej niż 75% pojemności organizacji.

♦ Dyskoteki pozostaną zamknięte.

♦ W restauracjach ponownie ograniczono liczbę klientów na stolik do 6. Stoły zostały rozmieszczone tak, aby zapewnić odległość co najmniej dwóch metrów między gośćmi przy dwóch oddzielnych stolikach. Noszenie maski jest obowiązkowe dla pracowników i osób w wieku 11 lat lub starszych podczas podróży po zakładzie.

♦ Montaż statków obok siebie pozostaje zabroniony we wszystkich okolicznościach, z wyjątkiem sytuacji, w których istnieją wymagania w zakresie ochrony.

Od poniedziałku 12 lipca 2021 r.:

♦ Osobom nieszczepionym* nie wolno podróżować między Martyniką a Gwadelupą, chyba że istnieje ku temu ważny powód (Przekroczenie przyczyny osobistej lub rodzinnej, nagłej przyczyny zdrowotnej, przyczyny zawodowej, której nie można odłożyć).

Linie lotnicze i firmy żeglugowe sprawdzą przestrzeganie tych procedur przed wejściem na pokład samolotu. Pasażerowie przedstawią dokumenty potwierdzające podczas odprawy na lotnisku. Gubernator Martyniki, w porozumieniu z Dyrektorem Generalnym Regionalnej Agencji Zdrowia, kontynuuje niezbędne konsultacje w celu jak najściślejszego dostosowania środków sanitarnych do sytuacji epidemiologicznej i szczepień na Martynice.

READ  L'ancien président sud-african Jacob Zuma se constitue prisonnier in extremis

Martynika trzeci tydzień z rzędu odnotowała wzrost liczby nowych pozytywnych przypadków Covid-19 o 410 przypadków między 28 czerwca a 4 lipca 2021 r. (z 6028 testów), w porównaniu do 110 przypadków między 21 a 27 czerwca i 86 przypadków między 14 i 20 czerwca.

Określona gubernatorstwo…. *Osoba, która może zaświadczyć o zrealizowaniu pełnego harmonogramu szczepień tj.:

2 tygodnie po drugim wstrzyknięciu szczepionek o podwójnym wstrzyknięciu (Pfizer, Moderna, AstraZeneca)

4 tygodnie po pojedynczym wstrzyknięciu szczepionki (Johnson & Johnson)

Dwa tygodnie po wstrzyknięciu (wymagane jest tylko jedno wstrzyknięcie) szczepionkę podaje się osobom, które mają już historię zakażenia Covid-19.